DataLife Engine > Новости Херсона > Гуртом і Дяченка легше бити

Гуртом і Дяченка легше бити

29 листопада Каховським міськрайонним судом винесено рішення, за яким винним у вчинені корупційного діяння визнано міського голову Андрія Дяченка.

 
Міський голова Каховки Андрій Дяченко – корупціонер. Тепер це твердження є не лише припущенням або темою для дискусій, а найсправжнісіньким рішенням суду. Хоча шлях до справедливості був нелегким.
 
 
Ще 3 березня 2017 року Управлінням захисту економіки в Херсонській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України на пана Дяченка було складено протоколи про адміністративне правопорушення. Передісторією цьому стало відкрите лобіювання останнім виділення собі премії в розмірі 48 530,07 грн. та відведення земельної ділянки в центрі міста 0,0243 га своїй дружині. Справи було передано до Каховського міськрайонного суду для розгляду.
 
Матеріали про корупційні діяння міського голови розглядалися головою суду Ігорем Єйбогом, котрий всіляко намагався допомогти Дяченку уникнути відповідальності. Є думка, що на таку «позицію» Єйбога вплинув народний депутат Сергій Хлань, який підтримував Дяченко на виборах і має товариські стосунки з головою суду. Про свідчать принаймні їхні спільні фото у соціальних мережах. В свою ж чергу Дяченко також не пас задніх, а по-всякому сприяв закриттю справ через т.з. закінчення строків. Тобто він постійно надавав до суду клопотання щодо перенесення розгляду справи у зв’язку з «хворобою» чи «відрядженням», а Єйбог радо задовольняв їх, відкладаючи розгляд справи. Найяскравішим прикладом даної змови можна вважати участь Дяченка у київському заході "Smart&Safe City Conference", в той час як в суді лежала його заява про чергове «нездужання».
 
Ясна річ, що голова суду навіть не робив запитів щодо дійсного перебування чи стану відповідача.
 
Нонсенс! Проте таким чином суд відкладався понад десять разів, аж доки у свідків цього неподобства не урвався терпець. За моєю заявою про винесення Ігорем Єйбогом неправомірних рішень і незаконне втручання в автоматизовану систему розподілу справ, на голову суду було відкрито кримінальне провадження, результати розслідування якого змусили того піти у відставку восени 2017 року.
 
Тоді справи Дяченка було передано до розгляду судді Галині Подиновській. Результатом спільних зусиль і принциповості суду 29 листопада 2017 року стало винесення рішення по справі № 658/768/17, яким Андрія Дяченка визнано винним у вчинені корупційного діяння.
 
Це і кілька попередніх рішень суду щодо незаконних розпоряджень міського голови є беззаперечною підставою для депутатів Каховської міської ради достроково припинити повноваження Андрія Дяченка на посаді міського голови у зв’язку з систематичним порушенням ним законодавства.
 
 
Чи зважаться «слуги народу» на рішучий крок – питання доки відкрите. Однак немає жодних сумнівів у тому, що, об’єднавшись, громада може усе.
 
Адже надважливим фактором у цій та інших справах також стало надання широкого розголосу цим кричущим фактам завдяки підтримці небайдужої спільноти міста, журналістів та депутатів, які постійно відвідували судові засідання. Як результат – у ЗМІ повсякчас висвітлювався хід справи та усі зловживання Дяченка й судді Єйбога. Тож, рішення депутатів міськради – лише питання часу, позаяк навряд чи їм самим захочеться на собі перевірити силу народного гніву; каховчан, що втомилися від свавілля міського голови.
 
Адже яким би «непотоплюваним» не відчував себе будь-який діяч, завжди варто пам’ятати народну приказку: гуртом будь-що робити легше.
Павло Філіпчук
Депутат Херсонської обласної ради

скачать dle 10.5 отдых на озере ЯровоеВернуться назад