DataLife Engine > Новости Херсона > Звіт голови бюджетної комісії Херсонської обласної ради за 2017 рік

Звіт голови бюджетної комісії Херсонської обласної ради за 2017 рік

ВСТУП
Традиційно в кінці кожного року депутати всіх рівнів звітують перед своїми виборцями про виконану роботу. Як завжди, депутати від політичної партії «Опозиційний блок», які представляють місто Каховку в Херсонській обласній раді, займали активну позицію в розвитку свого міста і області. Багато чого вдалося зробити для своєї громади і чимало ще доведеться.
 
Як керівник нашої Каховської місцевої партійної організації, я завжди спонукав колег-однопартійців до спільної праці, яка відкриває більші можливості для реалізації тих чи інших проектів. Тому частіше наша команда депутатів працювала над спільними проектами, наряду з якими також втілювались в життя і особисті ініціативи.
 
Отже в звіті вашій увазі пропонується інформація як про власні ініціативи, так і про роботу нашої організації в цілому. Адже моя діяльність депутата обласної ради тісно переплітається з партійною роботою, як голови партійного осередку в Каховці, і ці спрямування неможливо розділити.
П.Філіпчук

І. Обласні ініціативи
 
Депутатом Херсонської обласної ради Павлом Філіпчуком, який працює головою постійної комісії з питань бюджету та фінансів обласної ради, було ініційовано прийняття рішення про впорядкування надходження та обліку благодійних внесків в обласних закладах, особливо у галузі охорони здоров’я. Усіх головних розпорядників коштів обласного бюджету, керівників установ і організацій, які фінансуються з обласного бюджету, зобов’язали забезпечити надходження благодійних внесків від юридичних та фізичних осіб у грошовій формі. Зробити це потрібно було через рахунки бюджетних установ, відкритих в органах Державного казначейства області, зі складанням відповідних кошторисів за спеціальним фондом.
 
Крім того, спрямовувати їх необхідно було на зменшення зобов’язань по видатках загального фонду, які не забезпечені бюджетним фінансуванням і, в першу чергу, - на захищені статті. Реалізація ініціативи Філіпчука забезпечила встановлення системного контролю за збором і використанням благодійних внесків, загальна сума яких по усім обласним закладам складала більше ста мільйонів гривень на рік!
 
Голова бюджетної комісії провів повний і всебічний аналіз використання коштів ДФРР, субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій та капітальних видатків з обласного бюджету місцевим бюджетам. Це дало змогу встановити наявність непропорційності, а також відсутність системності в розподілі зазначених ресурсів між містами та районами області. Даний звіт підтримали депутати, а на його базі розподіл коштів в подальшому значно відкоригували та суттєво збалансували.
 
Також, за ініціативи Філіпчука, депутати прийняли рішення про необхідність отримання обласною державною адміністрацією попереднього погодження постійної комісії обласної ради з питань бюджету та фінансів щодо розподілу та перерозподілу обсягів трансфертів (стабілізаційна дотація, медична і освітня субвенції) з державного бюджету місцевим бюджетам області. Це дало змогу депутатам брати повноцінну участь у розподілі даних фінансових ресурсів, хоча попередньо прийняття подібних рішень було одноосібним повноваженням адміністрації.
 
Головою комісії, за дорученням голови обласної ради Владислава Мангера, було детально вивчено та запропоновано до ухвалення питання щодо впровадження безкоштовної діагностики (первинні медичні аналізи), виїзних онкообстежень та надання матеріальної допомоги громадянам за зверненнями до депутатів обласної ради, відповідно до звернення заступника голови Оксани Рукавішнікової. Дані ініціативи були підтримані депутатами і успішно впровадженні в життя.
 
Особливу увагу голова комісії приділив питанням розподілу вільних залишків 2016 року і перерозподілу бюджетних коштів 2017 року між головними розпорядниками. В результаті детального відпрацювання даних питань вдалося вивільнити мільйони додаткового фінансового ресурсу, які було направлено на реалізацію стратегічно важливих першочергових проектів розвитку нашої області.
 
Активну участь Павло Філіпчук взяв у діяльності робочої групи з проведення аналізу стану виконання обласного бюджету за 9 місяців 2017 року та підготовки до затвердження проекту бюджету на 2018 рік. Загальна сума економії коштів обласного бюджету, яка може бути отримана у результаті прийняття обласною радою необхідних рішень на підставі підготовлених робочою групою матеріалів, складає 18,1 млн.грн. За ініціативи депутата дані рекомендації частково були враховані вже при прийнятті бюджету на 2018 рік.

ІІ. Допомога громадянам - обов'язок депутата
 
Депутати від фракції Опозиційного блоку в міській раді, що представляють нашу партійну організацію в Каховці, постійно підтримують живий зв'язок зі своїми виборцями, проводячи зустрічі з городянами на своїх округах і особисті прийоми. Для здійснення постійного діалогу з громадою в місті працює громадська приймальня нашої організації. В цьому році депутатами, що представляють Опозиційний блок в Каховці, було проведено понад сто особистих прийомів громадян. До них з найрізноманітніших питань звернулися кілька сотень людей, що проживають в Каховці та Каховському районі. І жоден з них не залишився без допомоги! Для підвищення якості роботи заяви каховчан в громадській приймальні щодня приймає кваліфікований юрист. Юридичні консультації надаються на безоплатній основі.

ІІІ. Діти – наше майбутнє!

 
Депутатами від фракції Опозиційного блоку в Каховській міській раді для забезпечення гідного дозвілля і навчання дітей рідного міста було зроблено кілька важливих придбань, крім того, «опозиціонери» ініціювали ряд поліпшень. Це, наприклад, сучасний дитячий майданчик у дворі будинків по вулиці Освіти, 1,3,5 і Жовтнева,2; новий автомобіль для навчального міжшкільного комбінату; оргтехніка для першої школи і Каховської гімназії (впровадження програми електронного журналу); укомплектування комп'ютерних класів для другої і третьої шкіл; дорожня розмітка і установка лежачих поліцейських перед третьою і четвертою школами, а також інші не менш важливі заходи.
 
За ініціативою депутата Херсонської обласної ради Віктора Забєліна відділу культури виділено кошти на придбання обладнання для створеної Каховської школи кіно і телебачення «Кіт». Проект є унікальним для нашого міста і дозволить дітям абсолютно безкоштовно навчатися кіномистецтву.
 
За підтримки депутатів обласної ради Павла Філіпчука та Сергія Дроздика, вдалося отримати грошові кошти за рахунок освітньої субвенції для облаштування сучасних кабінетів фізики в школі №2 та гімназії. Також, завдяки депутату Філіпчуку, в рамках обласного конкурсу проектів з обласного бюджету, за ініціативи місцевого відділу освіти, виділено кошти на придбання плазмових телевізорів в навчальні класи першої школи і гімназії.

IV. В здоровому тілі – здоровий дух

 
Значна увага депутатів приділяється розвитку спортивної інфраструктури Каховки і підтримці ініціатив в цій сфері. Наприклад, установка тренажерної, футбольної і баскетбольного майданчиків у дворі будинків по вулиці К.Лібкнехта, 122,124, Миру,1,3,5 і по проспекту Ворошилова,1.
 
Виділення коштів для придбання спортивного інвентарю вихованцям військово-патріотичного гуртка «Сокіл», який працює при Центрі дитячої творчості та дитячого футбольного клубу СК «Авангард». Придбання боксерського рингу і інформаційного перекидного табло для ведення рахунку для Каховської ДЮСШ.
 
За ініціативою Павла Філіпчука для школи №1 з обласного бюджету було виділено кошти на капітальний ремонт двох спортивних залів, а з місцевого - для придбання нового спортивного інвентарю в ці зали. Також обласні «опозиційні» депутати ініціювали виділення коштів з фонду державного регіонального розвитку для капітального ремонту футбольного майданчика в п'ятій школі і будівництва нової - в четвертій.

V. Медицина має бути доступною

 
Депутати від Опозиційного блоку взяли активну участь в процесі реформування Каховської центральної районної лікарні. Основним завданням наразі є створення на базі Каховської ЦРЛ госпітального округу. Депутати виступили з ініціативою про виділення коштів в сумі 2,8 млн. грн. з місцевого бюджету для придбання сучасного медичного обладнання та поліпшення матеріальної бази для місцевої лікарні. Це дозволить створити госпітальний округ саме в рідному місті, а не в Новій Каховці, як спочатку планував Департамент охорони здоров'я.
 
Також, за ініціативи Віктора Забєліна, для дитячого та терапевтичного відділень придбано кисневий концентратор, який життєво необхідний в лікуванні і профілактиці хвороби органів дихання. Спонсорську допомогу для придбання даного апарату надав його колега Сергій Дроздик.
 
Завдяки активній і принциповій позиції того ж Забєліна, за підтримки депутатів вдалося зберегти лабораторний комплекс Каховської ЦРЛ і уникнути передачі його в приватні руки.

 VI. Соціальна сфера

 
Значну підтримку обласні депутати в особі Дроздика, Забєліна і Філіпчука надали каховчанам, які зверталися до громадської приймальні Опозиційного блока з питань надання матеріальної допомоги. Наприклад, у зв'язку зі складною життєвою ситуацією (важкі захворювання, пожежа, травми і т.д.). За рік для допомоги людям депутатам вдалося отримати фінансування з обласного бюджету на загальну суму 125 тис.грн.
 
За заявами в приймальню для громадських організацій міста, ветеранів-педагогів, товариства інвалідів «Надія», товариства воїнів-інтернаціоналістів і для читачів Каховської міської бібліотеки організовано річну передплату на газету «Каховська зоря». Також депутатами періодично надається необхідна підтримка громадським соціальним організаціям.

 VII. Громадська відповідальність

 
За час виконання своїх обов'язків, у депутатів міської організації Опозиційного блоку склалися дружні стосунки з активом міста Каховка, ініціативам якого вони завжди намагаються сприяти. Така підтримка за можливості надавалася, наприклад, дитячому футбольному клубу КЗ ДЮСШ «Авангард», дитячому спортивному клубу «Зевс», шаховій федерації, міській бібліотеці, третій школі, Каховському геріатричному пансіонату, товариствам, які мають соціальну спрямованість діяльності, та іншим суспільно-активним організаціям.

 

VIII. Екологія - важлива складова розвитку

 

 
Депутати обласної ради Сергій Дроздик і Павло Філіпчук ініціювали внесення в план заходів реалізації в 2018-2020 роках Стратегії розвитку Херсонської області «Проект реконструкції полігону твердих побутових відходів e м.Каховка». Це дозволить місту взяти участь в конкурсному відборі проектів для фінансування за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Дане питання отримаkj схвалення Херсонської обласної адміністрації та позитивний висновок профільної комісії Херсонської обласної ради. Сума проекту складає понад 50 мільйонів, якими не володіє місцевий бюджет, тому тільки залучення додаткових джерел дозволить реалізувати цей вкрай важливий для міста проект.

IX. Благоустрій та ремонт

 
Каховські депутати, що представляють Опозиційний блок, ініціювали проект реконструкції вулиці Миру (пустир від круглого будинку до проспекту Ворошилова), який передбачає розбивку скверів, зон відпочинку, будівництво дитячих майданчиків та інші зручності для проведення дозвілля каховчан в ж/м Світлово. На реалізацію проекту в 2017 році виділено 2,7 млн.грн, в 2018 році заплановано виділення всієї необхідної суми в розмірі 6,9 млн.грн, що дозволить побудувати для каховчан повноцінну довгоочікувану зону відпочинку в Світлово.
 
Також підтримано проект реконструкції центральної площі міста перед РБК ім.Фрунзе, який необхідно реалізувати впродовж 2018 року за рахунок виділених депутатами коштів.
 
Активно брали участь депутати і в реалізації капітальних і поточних ремонтів на своїх округах. Наприклад, це – капітальні ремонти доріг на перехрестях вулиць Пушкіна-Слобідська, Сагайдачного-Семенівське шосе, Промислова-Семенівське шосе, ремонт дорожнього покриття по вулицях Потрова, Гоголя, Пушкіна, Свердлова, Просвітництва, ремонт внутрішньоквартальних та внутрішньобудинкових доріг за адресами: Набережна,7,9, Соборності,5,7,13, Декабристів,21, Жовтнева,9, Першотравнева,30,30-А, Ентузіастів,1,3, проїзд на Соснівку і до приймального покою. Ремонти покрівель Куликовська,101, Пушкіна,116, Панкеевская,112. Реконструкція та будівництво вуличного освітлення, а також ряд інших поліпшень міського господарства.

X. Контроль за виконавчою владою

 
Протягом звітного періоду депутатом Філіпчуком виявлено ряд порушень, допущених міським головою Каховки Андрієм Дяченко. А саме: розтрата коштів місцевого бюджету, самоуправні дії міського голови і посадових осіб виконавчого комітету. За поданими Філіпчуком заявами про кримінальні правопорушення, поліцією внесені до реєстру досудових розслідувань відомості і ведеться досудове розслідування.
 
Також Філіпчуком подано позови до суду про визнання незаконними розпорядження міського голови, які були задоволені, і це дозволило відновити порушені права каховчан.
 
У зв'язку з неодноразовими неправомірними і корупційними діями міського голови Каховки, фракція Опозиційного блоку ініціювала винесення на розгляд депутатів міської ради рішення про висловлення недовіри очільнику міста, яке було підтримано більшістю. Ними ж винесено на розгляд рішення про дострокове припинення повноважень Андрія Дяченка, яке має бути розглянуте на найближчій з майбутніх сесій.
 
Депутатом обласної ради Павлом Філіпчуком ініційовано відновлення порушених інтересів городян за фактом завдання шкоди в розмірі 175 тис. грн начальником відділу освіти Михайлом Гончаром. Внаслідок неправомірних дій цього посадовця, дошкільні навчальні заклади не отримали продукти харчування на зазначену суму. Завдяки своєчасному втручанню депутатів, ініціатива прокуратури і незаконне рішення суду про звільнення Гончара від кримінальної відповідальності були оскаржені, що не дозволило порушнику уникнути відповідальності.

XI. Забезпечення правопорядку – безпека кожного каховчанина
 
Одним з найважливіших аспектів діяльності депутатів, що представляють фракцію Опозиційного блоку, є контроль за роботою судових і правоохоронних органів.
 
Захищаючи порушені права людей, які довірили їм право брати під захист свої інтереси, «опозиціонерам» вдалося добитися звільнення (відставки) начальника каховської поліції Івана Козельця, керівника каховської місцевої  прокуратури Дмитра С'єдіна, голови каховського міськрайонного суду Ігоря Єйбога. Наші депутати на ділі довели, що тим, у кого на рахунку численні порушення закону, – не місце в Каховці!
 
Завдяки депутатам Філіпчуку, Дроздіку і Забєліну, вдалося захистити Каховське АТП від незаконних спроб деяких народних обранців від партії влади (БПП), за підтримки міського голови Каховки Дяченка, захопити перевезення на автобусному маршруті Каховка-Нова Каховка. Внаслідок цих незаконних дій, сім'ї майже двохсот каховчан могли залишитися без постійного доходу, а бюджет міста – без кількох мільйонів гривень надходжень. При цьому каховчанам довелося б платити за проїзд ще більш високу ціну, ніж встановлена сьогодні.

Насправді робота депутатів місцевої та обласної рад, що представляють партійну організацію і фракцію Опозиційного блоку в місті Каховка, включає ще більш широкий спектр питань. В цьому звіті викладено найбільш важливі та актуальні, реалізацією яких займалися протягом року депутати під керівництвом Павла Філіпчука.

 

Ініційовано і реалізовано багато довгоочікуваних проектів. Піднято безліч резонансних, актуальних для городян питань. Виконано сотні доручень каховчан, і багато, багато іншого.
 
Є впевненість, що наступний рік для них буде ще більш насиченим, результативним і плідним. А каховчани спостерігатимуть за реалізацією ще багатьох масштабних проектів.
скачать dle 10.5 отдых на озере ЯровоеВернуться назад