Херсон °C


Ради чего Кличко предал киевлян

18.05.2012 Пт 07:23  


Аукціон закінчено - Кличка продано Банковій за парламентські мандати. Саме так можна стисло охарактеризувати підсумки тривалих торгів Віталія Кличка з опозицією і владою. Протягом кількох місяців одні вмовляли боксера-чемпіона очолити боротьбу за крісло мера Києва, інші обіцяли допомогти чи просто не заважати тому, щоб «УДАР» подолав 5% бар’єр і пройшов до парламенту.

У самому оточенні Кличка лише заступник голови «УДАРу» Віталій Ковальчук ратував за необхідність боротися за крісло мера столиці. А ось старі однопартійці Наталія Новак, Валерій Карпунцов та інші активно нашіптували Кличку, що партія переросла Київраду і прийшов час отримувати парламентські мандати та завойовувати всю країну. У підсумку, саме їм вдалося зіграти на чемпіонських амбіціях Кличка, і він вирішив здати Київ Попову. Тим більше, що їхню позицію підтримала новий «сірий кардинал» «УДАРу» Ірина Геращенко.

«Я не хочу бути мером, який не впливає на процеси. Табличка на дверях мені не потрібна. Ми вимагаємо повернення повноважень мера. Як сказав один представник влади, зараз мер виконує репрезентативні функції. Він щось презентує. Невідомо що. У його руках немає ні бюджету, ні важелів впливу. І чи є в місті мер чи немає мера - це нікого не цікавить», - заявив Кличко минулого тижня.

Тепер Віталій Володимирович буде активно доводити, що прийняв це рішення не на догоду владі, а щоб боротися за права киян. «Участь у виборах мера? Для чого - для формальної перемоги? Думаю, що ми точно так же будемо відстоювати інтереси киян і у Верховній Раді», - заявив лідер «УДАРу».

Насправді, відмова Кличко змагатися з Поповим на виборах мера Києва, продиктована Банковою. Як повідомило джерело в Адміністрації Президента, на майбутньому пленарному тижні Верховною Радою буде прийнято рішення про проведення виборів мера Києва в липні.

«Йому настійливо рекомендували заявити це (про сумніви в необхідності йти в мери столиці) до рішення Верховної Ради, щоб відмова боротися за мерство не виглядала, як відверта здача позицій Попову вже після встановлення дати виборів. Тепер виборцям донесуть, що Кличко і не збирався балотуватися, оскільки у мера Києва немає необхідної влади. Наступною його заявою стане обіцянка, що «УДАР» буде битися в Києві за кожен округ і за кожен голос киян. Але на парламентських виборах. І цьому виборцям запропонують повірити», - сказало джерело.

У підсумку, після відмови Кличка змагатися з Поповим, останній без особливих зусиль переможе на липневих виборах у Києві. Адже опозиція, у якої немає іншого сильного кандидата, тепер навряд чи об’єднається. Тому швидше за все в боротьбу за крісло мера вступлять кандидати з, м’яко кажучи, не високими рейтингами: Олександра Кужель, Анатолій Гриценко та Микола Катеринчук. У результаті, голоси киян розділяться і жоден з опозиційних кандидатів не зможе створити конкуренцію для Попова.

Що ж стосується самого Кличка, то незалежно від того, які гарантії дала йому Банкова, здача Києва владі може обернутися для нього повним політичним фіаско. Адже, як продемонстрував сумний досвід Олександра Мороза, українці не прощають політикам зраду. Особливо це стосується опозиційного електорату, який підтримує Кличка. У підсумку, «УДАР» може замість переходу в парламентську лігу стати аутсайдером навіть на столичному рівні. Тепер киянам, які готові були голосувати за Кличка, потрібно пояснювати, чому він їх по суті зрадив, не вступивши в бій за крісло мера. Окрім того, чим ближче до виборів, тим більше буде розкручуватися гасло – хто не з об’єднанню опозицією, той із Партією регіонів. А самого Кличка всі будуть порівнювати з Тігіпком, який набрав 13% на президентських виборах і здав своїх прихильників за посаду віце-прем’єра.

Щоправда, Віталію Кличку ніхто посаду віце-прем’єра не дасть. Зараз розглядаються всього два можливі варіанти – створення Держкомспорту або ж спеціально під Кличка можуть створити комісію по Олімпіаді-2022. При цьому, як кажуть наші джерела, якихось конкретних домовленостей по посадах немає. «Ідуть переговори, всі знають, наскільки часто Кличко міняє свої рішення. Тому, до виборів мера Києва ні про які конкретні речі ніхто не домовляється. Адже не виключено, що в останній момент Кличко передумає і вирішить балотуватися в мери», - говорить наше джерело.

Автор: Влад Руденко
http://comments.ua/ скачать dle 10.5 отдых на озере Яровое

111 комментариев

 1. патриот 18 мая 2012 08:13
  Мер с отбитыми мозгами Киеву не нужен, такой же как и все, актёр в жизни и на ринге. Мелет языком, что попало, завёл людей, окрутил, но собой ничего не представляет. Политик из него никудышний. Его удел ринг, где сейчас в его весовой категории напрочь отсутствует хоть какая-то конкуренция. Ёрничают с братом на экранах, и ничего большего. Младший никак не может жениться, всё что-то, как танцору мешает ему, а может у него тяга к муж...м, а старший и сам не знает чего хочет. То ринг то политика.
 2. vlad_imir 18 мая 2012 08:24
  Вот кто ерничает, так это такие "патриоты". Срать на человека за глаза просто. Ты ему в глаза это все скажи. Тебе нужен мэр с хитро жаренными мозгами, как Черновецкий.
 3. киевлянин 18 мая 2012 08:46
  Этот мэр "с отбитыми" мозгами в совершенстве владеет английским, немецким и по украински уже говорит считаю не плохо. Ты говно синюшное, с погонялом "патриот", скажи кто с твоих паханов "праффесианалов" хотя бы родной язык нормально знает? Киевлянам нужен мэр Киевлянин, а с Макеевки или тот что был, космонавт с Харькова, пусть в своих хуторах и правят итам пусть порядок наводят, для нас они временщики.
 4. Виталий 18 мая 2012 08:47
  Ату его, ату!
  А то, не дай бог, выиграет выборы.
 5. україн 18 мая 2012 09:00
  (Пообіцяють створення Держкомспорту або ж спеціально під Кличка можуть створити комісію по Олімпіаді-2022.)
  Хто хоче зразу і багато - в підсумку залишається лузером! ПР обведе Кличко кругом пальця і скаже що так і було.Мером Киян це реальна "синичка", а після самовідмови нехай вкладе свої кошти щоб "упіймати журавля в небі", і це ще не факт? Нехай Кличко задумається, чому ПР пропонує "весоміше", за просте мерське крісло, яке Кличко уже переріс. А ПР що ще не доросла і на мерське крісло? ДУМАЙ...А то після всього,будеш проситься мером Броварів.Це ціль ПР.
 6. горожанка 18 мая 2012 12:12
  Эх, Виталик, за что же ты так, киевляне искренне считали вас порядочным, а вы в очередной раз подтвердили всю продажность власти.
Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: Какая страна финансирует террористов на Донбассе?
Ответ: