Херсон °CCколько стоит комфорт Виктора Пелыха?

17.04.2013 Ср 21:08  


Ще зі сталінських часів пішов звичай, що більш-менш вагомий чиновник повинен мати хорошу зарплату, велику квартиру, пристойну дачу і солідний автомобіль.
Cколько стоит комфорт Виктора Пелыха?

До середини 50-х років минулого століття, велика кількість чиновницького транспорту і низька якість вітчизняних автомобілів, які потребували постійного технічного догляду, стали серйозною проблемою для державного бюджету. Витрати на утримання апаратного автотранспорту стали вимірюватися мільярдами рублів на рік. З тих часів нічого не змінилось, окрім, звичайно, автомобілів, устрою і валюти.

Сьогодні державні службовці користуються ніяк не автомобілями державного виробництва, але їх утримання державі обходиться в велику суму.

Так, наприклад, прямі витрати на автомобіль, яким користується голова Херсонської обласної ради, у 2012 році склали 220 тисяч 423 гривні.

Віктор Пелих пересувається на позашляховику Toyota Land Cruiser Prado, 2008 року випуску. Автомобіль орендується у КП «Автотранспортне підприємство обласної ради».

Cколько стоит комфорт Виктора Пелыха?

Toyota Land Cruiser Prado


Сьогодні вартість джипу, на якому возять Пелиха, становить близько 300 тисяч гривень.

Автотранспортні послуги надаються із розрахунку вартості одного кілометра пробігу. Тобто, облрада орендує автомобіль у комунального підприємства і платить кошти в залежності від того, скільки кілометрів наїздить її голова – Віктор Григорович Пелих.

Згідно з відповіддю на інформаційний запит, вартість одного кілометру пробігу складає 5 гривень 92 копійки. В цю суму входить також зарплата водія, витрати на технічне обслуговування, витрати на паливо-мастильні матеріали та інші накладні витрати.

Cколько стоит комфорт Виктора Пелыха?


У документі також надається інформація про кошти, які витрачались на автомобіль Пелиха щомісяця.

Cколько стоит комфорт Виктора Пелыха?


В середньому, кожний місяць використання головою облрад Херсонщини японського позашляховика, обходиться державі в 18 тисяч гривень. Так, наприклад, у лютому 2012 року Пелих наїздив на 10 тисяч, а у грудні сума вийшла майже в три рази більша – 25 тисяч 43 гривні 93 копійки.

Cколько стоит комфорт Виктора Пелыха?

Салон автомобіля Toyota Land Cruiser Prado


Автор цих рядків вирішив дізнатись, у які періоди херсонський чиновник перебував у відпустці. Можливо, що Пелих використовуючи своє становище , користувався державним майном у власних цілях.

Але, таку гіпотезу довести дуже важко, бо голова Херсонською обласної ради не йшов на «канікули» більше двох тижнів.

Cколько стоит комфорт Виктора Пелыха?


Зокрема, Пелих відпочивав з 26 по 30 березня, з 19 квітня по 8 травня та з 19 по 30 листопада.

Цікаво, що витрати за травень, в якому політик відпочивав 8 днів, становлять майже на 7 тисяч більше витрат за червень, в якому Пелих працював щодня.

Також, наприклад, у листопаді чиновник не мав доторкатися до державного майна аж 11 днів. Але за 20 днів голова Херсонською обласної ради «наїздив» на 22 тисячі 771 гривню 64 копійки.

Варто зазначити, що пишучий ці рядки, спілкувався особисто по цій темі з героєм публікації – В.Г. Пелихом. Як він пояснив у бесіді, такі дії журналіста він вважає «заказом» і порадив «копати» далі, бо йому немає, що приховувати.

Але, під час розмови лунали і адекватні фрази. Зокрема, Пелих пояснив, що він дуже часто їздить до Києва, тому витрати кожного місяця істотно відрізняються.

Також політик сказав, що він чи не єдина людина в країні, яка користується тим автомобілем, який йому видали, що він, ніколи не користувався «Тойотою» у власних цілях.

Не вірити Віктору Пелиху ми не маємо підстав, але чи є нормальним у момент фінансової кризи, у момент ,коли середня зарплата українця становить 1200 гривень , витрачати тільки на автомобіль політика обласного значення близько (!) 18 тисяч щомісяця? скачать dle 10.5 отдых на озере Яровое

8 комментариев

Авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий.