Безпека в майнінгу: як захистити себе від шахраїв

Майнінг — процес, який допомагає створювати нові одиниці криптовалюти, розв’язуючи складні математичні задачі. Він складається з декількох етапів. Спочатку проводиться збір транзакцій: усі операції, які були зроблені в мережі, збираються в блоки. Далі, щоб додати новий блок до блокчейну, майнер розв’язує задачу. Максимального успіху в цьому напрямку можна досягти, використовуючи спеціальне обладнання — Аntminer s9, IceRiver KAS чи інше. Як тільки буде отриманий результат, блок додається до блокчейну, всі майнери перевіряють правильність розв’язання задачі, і якщо відповідь позитивна, блок підтверджується. Майнер отримує винагороду — нові монети.

Криптовалюта — «світ», який дуже полюбляють хакери. Хоча в Україні є закон, який регулює цей вид зайнятості, але технології настільки швидко розвиваються, що законодавство за ними не встигає. Щоб не потрапити в халепу, краще самому попіклуватися про свою безпеку.

З якими ризиками можуть зіткнутися майнери

Щоб вміти себе захистити, потрібно знати про вразливі сторони, а їх є декілька:

  • хакерські атаки. Зазвичай шахраї намагаються отримати доступ до гаманців та вкрасти активи;
  • вразливості програмного забезпечення. Є багато незахищених платформ, які можуть використовувати зловмисники;
  • витік конфіденційної інформації. Таке трапляється, якщо своїми даними ділитися з іншими або тримати ключі у відкритому доступі.

Майнери також стикаються з DDoS-атаками. Вони призводять до збоїв у роботі та втрати прибутку. Атаки на сервери здатні паралізувати діяльність та знизити ефективність майнінгу.

Як захиститися від шахраїв

Підвищити рівень безпеки при зберіганні криптовалюти та проведенні операцій допоможуть декілька заходів:

  1. Двофакторна аутентифікація. Вона дозволяє підвищити захист своїх облікових записів та гаманців. Процедура передбачає використання звичайного чи одноразового пароля через SMS, PIN-коду чи генерації коду в спеціальному застосунку. Варто пам’ятати, що для перевірки другого рівня використовується смартфон. Навіть якщо його буде вкрадено, то Face ID чи сканер відбитка пальця ускладнять доступ до нього.
  2. Використання гаманців з мультипідписом. Власник може встановити кілька підписів і задати «вагу» кожному з них.

На замітку! Це більше стосується організацій, в яких треба кількість користувачів зменшити до потрібної цифри.

  1. Холодне сховище. Його рекомендується використовувати, якщо зберігати криптовалюту треба протягом довгого періоду. Оптимальне рішення — апаратний гаманець, який підключається до комп’ютера. Оскільки він не так часто з’єднується з інтернетом, то шанси, що шахраї зможуть до нього приєднатися та зламати захист мінімальні.
  2. Кібергігієна. Щоб отримати доступ до даних, зловмисники можуть використовувати спам-розсилки. Зазвичай в листах вказують, що потрібно перейти по певному посиланню та пройти, наприклад, опитування. Можуть з’являтися шкідливі програми, які блокують доступ в систему. Для зняття блокування вони просять певну суму у криптовалюті.
  3. Регулярне оновлення програм. Вони не дадуть 100% захисту, але зменшать ризик.

В нашій країні також процвітає незаконний майнінг. Шахраї встановлюють шкідливу програму на комп’ютер, після чого використовують ваше обладнання для того, щоб добувати криптовалюту. Щоб захистити себе від зловмисників, спеціалісти рекомендують встановлювати надійний антивірус та блокувати рекламу в браузері.

Дотримуючись цих нескладних заходів безпеки, ви зможете захистити криптовалютні активи від хакерів. Крім того, ви отримаєте спокій: ваші біткоїни, альткоїни та токени будуть під надійним захистом.

Новости Херсона