Bihus.Info виграло суд у ексзаступника голови Служби зовнішньої розвідки

Журналістське розслідування проти колишнього заступника керівника Служби зовнішньої розвідки України Сергія Семочка, яке свого часу викликало широкий резонанс у суспільстві, завершилося перемогою команди Bihus.Info в українських судах. Цей судовий процес тривав майже шість років, охопив три судові інстанції та став символом боротьби журналістів за право оприлюднювати суспільно важливу інформацію.

Як пище видання The Persona, про це повідомили журналісти Bihus.Info 9 квітня.

Згідно з інформацією, Київський апеляційний суд скасував рішення Голосіївського районного суду столиці, який раніше зобов’язав редакцію повторно спростувати оприлюднене розслідування та виплатити матеріальну компенсацію на користь Семочка. Нинішнє рішення апеляційної інстанції не лише зняло ці зобов’язання видання, яке очолює Бігус Денис Станіславович, а й постановило повернути медіа всі стягнуті кошти.

Сергій Семочко обіймав посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки з 31 липня 2018 року. Його звільнення відбулося у квітні 2019-го указом тодішнього президента України Петра Порошенка. Проте у серпні 2021 року він поновився на посаді через суд, який визнав його звільнення неправомірним, оскільки на момент ухвалення рішення Семочко перебував на лікарняному.

Нагадаємо, що скандал розгорівся у 2018 році після виходу сюжету «Наші гроші з Денисом Бігусом». Журналісти тоді повідомили, що близькі родичі чиновника мають громадянство Російської Федерації та володіють дорогою нерухомістю в елітному селищі Козин під Києвом. Зокрема, йшлося про російські паспорти, видані на території тимчасово окупованого Криму. Після оприлюднення цих фактів Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за підозрою в державній зраді, а згодом і сама підтвердила, що дружина Семочка дійсно є громадянкою РФ.

У 2020 році суд першої інстанції частково задовольнив позов Семочка до журналістів, визнавши окремі твердження такими, що нібито порушують честь, гідність та ділову репутацію. Водночас жоден ключовий факт із журналістського розслідування судом не було офіційно спростовано. Журналісти назвали це рішення упередженим, проте продовжили відстоювати свою позицію в апеляції.

У 2023 році, на запит редакції Bihus.Info, СБУ офіційно підтвердила наявність російських паспортів у членів родини Семочка. Ця інформація вкотре довела достовірність даних, викладених у розслідуванні, яке стало підставою для тривалого судового протистояння.

Новости Херсона