У справі щодо постачання військовим непридатних кулеметів, унаслідок чого державному бюджету було завдано збитків на понад 193 млн гривень, проводилися експертизи безпосередньо самої зброї, що потребувало більше часу.
Про це у телеефірі поінформувала радниця з комунікацій директора ДБР Тетяна Сапьян, відповідаючи на питання, чому підозри були оголошені по справі постачання непридатних кулеметів військовим тільки зараз, якщо йдеться про оборудку, якій вже майже 3 роки, передає кореспондент Укрінформу.
Сапьян поінформувала, що відповідне розслідування розпочалося у 2023 році.
«Але ми маємо розуміти, що 400 кулеметів, половина з яких була поставлена на фронт, — вони перебували у різних місцях України. І слідчі їздили до різних військових частин, у різні (місця — ред.), і застосовувалася у юридичному полі абсолютно нова практика, яка раніше не застосовувалася у межах України — це безпосередньо експертизи зброї. Для цього потрібно було більше часу", — пояснила Сапьян.
Радниця з комунікацій директора ДБР заявила, що досудове розслідування триватиме, і справа зможе дійти до суду лише після того, як по ній буде повністю зібрано весь фактаж.
Як повідомлялося, 14 січня у ДБР заявили, що їхні працівники повідомили про підозру колишньому директору одного з департаментів Міноборони та двом керівникам держпідприємства, які, за інформацією слідства, поставили у бойові підрозділи браковані великокаліберні кулемети.
Фото: ДБР