Очолювані Великою Британією та Францією міжнародні миротворчі сили можуть перебувати в Україні до пʼяти років, слідкуючи за дотриманням Росією умов миру.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це пише The Telegraph.
“Відповідно до планів, які обговорюються із союзниками, Британія розглядає можливість розгортання в Україні своїх підрозділів терміном на пʼять років”, — йдеться у матеріалі.
Зазначається, що такий план обговорюється у рамках “коаліції охочих”, яка шукає способи підтримання миру в Україні після припинення гарячої фази війни. “Згідно із планом, один із кількох можливих варіантів — розгортання в Україні очолюваного європейцями угруповання, метою якого спершу буде стримування Росії від порушення умов угоди й надання українським військам давноочікуваного перепочинку”, — стверджує The Telegraph.
Ці європейські сили, які очолюватиме Велика Британія і Франція, також допоможуть захистити українське небо й море. “Однак основною метою розгортання стане негайний початок навчання й відбудови Збройних сил України, аби вони були здатні стримати новий російський наступ. Іноземні війська згодом почнуть поступове виведення й останні сили покинуть територію України десь за пʼять років”, — стверджує видання.
Як повідомляв Укрінформ, за оцінками німецької розвідки, РФ вже за пʼять років зможе відновити свої війська настільки, аби спробувати здійснити напад на країну НАТО.