Чотирнадцять позовних заяв до окупаційних судів з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну подав колишній народний депутат України, зрадник Олег Царьов. Він намагається отримати земельні ділянки і нерухоме майно в Криму і в Херсонській області, а також стягнути борги зі своїх орандарів. Деякі його заяви «суди» відхилили, деякі ще продовжують розглядати.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на рішення окупаційних судів.
Починаючи з грудня 2023 року колишній народний депутат України, зрадник Олег Царьов подав 14 позовних заяв до окупаційних судів, за допомогою яких він намагається отримати собі земельні ділянки і нерухоме майно в Криму і в Херсонській області та стягнути борги. В більшості випадків йому «не щастить».
Спочатку Олег Царьов намагався оскаржити відмову окупаційного міністерства майнових і земельних відносин АР Крим надати йому в оренду земельну ділянку сільгосппризначення з кадастровим номером 90:07:030501:172 площею приблизно 30 гектарів колишнього військового радгоспу «Азовський» Міноборони України на території Багерівської селищної ради Керченського району. Окупаційний арбітражний суд АР Крим 25 листопада 2024 року залишив так звану позовну заяву Царьова без розгляду.
Потім Олег Царьов спробував оскаржити відмову в наданні йому в оренду сусідньої земельної ділянки з кадастровим номером 90:07:030501:173 площею майже 17 га в тій же Багерівській селищній раді Криму. Цей позов «суд» залишив без розгляду.
Невдовзі Царьов повторно подав аналогічну позовну заяву. І знову програв у «суді».
Така ж доля була і з його позовом щодо примусового надання йому в оренду земельної ділянки з кадастровим номером 90:07:030501:175, що теж належала колишньому військовому радгоспу «Азовський».
Згодом Олег Царьов подав іншу позовну заяву – з вимогою продати йому ці три земельні ділянки у власність. До винесення остаточного рішення по ділянці з кадастровим номером 90:07:030501:175 «суд» заборонив окупаційному комітету з державної реєстрації і кадастру АР Крим вчиняти будь-які дії з цією землею. Наступне засідання так званого суду призначене на 27 травня. По двох інших ділянках розгляд триває.
Судячи з інших «судових» рішень, Олег Царьов має на територіях колишнього радгоспу «Азовський» свинарник, склади та інші нежитлові приміщення, які здає в оренду місцевому підприємцю Адбуллаєву Ервіну Мідатовичу. Останній заборгував екснардепу понад 750 тисяч рублів орендної плати і пені. Окупаційний суд стягнув цю суму з підприємця-боржника на користь Царьова.
З іншого підприємця Нежмедінова Руслана Назимовича Олег Царьов домігся стягнення через так званий суд понад 400 тисяч рублів заборгованості за інше орендоване нежитлове приміщення.
Більше пощастило Олегу Царьову з його так званим позовом до окупаційного міністерства майнових і земельних відносин АР Крим щодо затвердження схеми розташування земельної ділянки для обслуговування сільгоспприміщень площею майже 18,6 га у кадастровому плані за номером 90:12:132501 у селі Партизанське Сімферопольського району. 7 березня 2025 року окупаційний «арбітражний суд» Криму повністю задовольнив позовні вимоги Царьова.
У рішенні так званого суду вказано, що на цій земельній ділянці у Партизанському розташовані 17 об’єктів нерухомості, незаконно зареєстровані Царьовим у російській юрисдикції – курчатники і пташники.
Мова про птахофабрику, віджату у українського підприємця Олега Бахматюка. Днями Владімір Соловьйов, один із головних пропагандистів РФ заявив Царьову: «Тобі дали птахофабрику? Ось там у кудахтай! Або бери зброю і йти воювати».
У «суді» триває розгляд іншої позовної заяви Олега Царьова до ТОВ «Рестайл-Плюс» про зняття з кадастрового обліку автомобільної дороги протяжністю 3560 метрів з кадастровим номером 90:12:131701:3372 у селі Перове (Бадана) Сімферопольського району. Наступне засідання так званого суду призначене на 22 травня.
Також триває розгляд так званого позову Царьова до окупаційного міністерства Криму щодо відмови останнього затверджувати на кадастровому плану території 90:12:131701 схеми розташування земельної ділянки площею майже 18,3 га в селі Перове.
У березні 2025 року Царьов звернувся з позовом до окупаційного суду визнати незаконним відмову «міністерства» приймати рішення щодо затвердження схеми розташування земельної ділянки на кадастровому плані території земельної ділянки площею майже 14 га в селі Залісся Сімферопольського району АР Крим, для її подальшої оренди. Наступне засідання так званого суду – 29 квітня.
Олег Царьов намагається через «суд» незаконно зареєструвати на себе виробничу будівлю та земельні ділянки загальною площею майже 1321 кв. м. в Херсонській області, за адресою: м. Олешки, вул. Рятувальників, 103 з кадастровими номерами 6525010100:02:006:0038 і 6525010100:02:006:0039. Позовну заяву він подав до окупаційного управління федеральної служби державної реєстрації, кадастру та картографії по Херсонській області.
За даними херсонського медіа «Мост», за вказаною адресою знаходиться картонний завод «Дунапак», що належить австрійській ТОВ «Мосбургер ГМБХ», яке належить Томасу Прінцхорну.
Як повідомляв ЦЖР, народного депутата України чотирьох скликань Олега Царьова суд визнав винним у фінансуванні збройної агресії Росії та засудив до восьми років ув’язнення з конфіскацією майна на 460 млн гривень. Йдеться про квартиру у центральній частині Дніпра, земельну ділянку на Київщині, а також два майнові комплекси в окупованому Криму. Зокрема, йдеться про санаторій “Кірова” та музей “Садиба княгині Барятинської”, де наразі проживає Царьов.
27 жовтня 2023 року окупанти повідомляли, що на екснардепа та зрадника України Олега Царьова нібито напали у тимчасово окупованій Ялті. Він перебував у лікарні у важкому стані.
Пізніше підозрюваного в замаху на Царьова 46-річного жителя Ялти заарештували на два місяці. В березні 2025 року його засудили до 24 років тюрми. А_Степовой