Експрезидент Південної Кореї залишив офіційну резиденцію

Колишній президент Південної Кореї Юн Сок Йоль у п’ятницю переїхав із офіційної резиденції до свого приватного будинку через тиждень після звільнення з посади.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Yonhap.

«Сьогодні я залишаю офіційну резиденцію. Я щиро вдячний за все», – йдеться у письмовому повідомленні Юн Сок Йоля.

Він згадав про свої зустрічі зі світовими лідерами у резиденції у рамках дипломатії на найвищому рівні, а також подякував людям, які взимку брали участь у мітингах на його підтримку.

«Тепер я повернуся до життя як звичайний громадянин і шукатиму новий шлях для служіння нашій державі та народу», – додав колишній лідер Південної Кореї.

Повідомляється, що біля головних воріт резиденції зібрався натовп прихильників Юна. Колишній президент потиснув руки та обійняв людей, які скандували його ім’я.

Після цього він, у супроводі дружини Кім Кон Хі та понад десятьох собак і котів подружжя, вирушив у кортежі до житлового комплексу «Акровіста».

Напередодні від’їзду Юна як його прихильники, так і опоненти зібралися біля офіційної резиденції в районі Йонсан в центрі Сеула, а також біля житлового комплексу, аби провести мітинги.

Противники експрезидента закликали до арешту Юна за звинуваченням у заколоті, тоді як прихильники виступали за його повернення на головуючу посаду.

Окрім імпічменту, Юну все ще загрожує кримінальний процес за звинуваченням у заколоті, пов’язаному з указом про введення воєнного стану в країні.

Служба безпеки президента завершила формування групи охорони із приблизно 40 людей для Юн Сок Йоля, який має право на охорону до 10 років.

Як повідомлялося, 4 квітня Конституційний суд Південної Кореї підтримав імпічмент президента Юн Сок Йоля, остаточно усунувши його з посади через короткочасне запровадження воєнного стану в грудні.

Прокуратура Сеула 26 січня висунула затриманому президенту Юн Сок Йолю офіційне обвинувачення у спробі державного перевороту через оголошення ним воєнного стану в країні у грудні минулого року. Згодом Національна асамблея проголосувала за імпічмент Юна, після чого Конституційний суд має вирішити, чи поновити його на посаді, чи відсторонити від неї назавжди.

8 березня відстороненого президента Південної Кореї Юн Сок Йоля звільнили з-під варти за рішенням суду, через 52 дні після того, як його затримали за звинуваченням у підбурюванні до заколоту через невдалу спробу запровадити воєнний стан у грудні.

Джерело

Новости Херсона