Газові котли: наскільки вони небезпечні

Пару років тому індивідуальне опалення було доступне тільки для власників приватних будинків, але сьогодні його можна побачити в багатьох квартирах. Одноконтурні котли використовуються для обігріву; придбавши двоконтурну модель, оселю можна забезпечити гарячою водою. Хоча газовий котел у порівнянні з центральною системою опалення є зручнішим, при порушенні правил експлуатації можуть виникнути серйозні проблеми. Яку ж небезпеку може нести газове обладнання?

Природний газ — вибухонебезпечний

Ви можете купити газовий котел у Києві через сайт https://teplopro.com.ua/ua/otopitelnaya-tehnika/kotly-gazovye/. Однак, перш ніж купувати обладнання, потрібно ознайомитися з правилами техніки безпеки. Газ може вибухнути, але, щоб це сталося, його кількість у кімнаті повинна бути від 5 до 15% об’єму приміщення. Таке трапляється при порушенні герметичності трубки та в тому разі, коли пальник виходить із ладу.

Подібне стається, якщо користувачі нехтують правилами техніки безпеки — не проводять своєчасне сервісне обслуговування.

Що потрібно знати про отруєння чадним газом

CO — чадний газ. Він не має ні запаху, ні кольору, тому помітити проблему непросто. При правильній роботі обладнання він з іншими продуктами горіння виводиться з приміщення за допомогою димоходу. Але в тому разі, якщо він засмічений, CO накопичується в кімнаті та викликає удушення. Чадний газ може скупчуватися, якщо монтаж був зроблений неправильно, є порушення герметичності чи в приміщення, де стоїть газовий котел Нова Флорида або обладнання іншого бренду, встановлена потужна витяжка — з’являється ризик виникнення зворотної тяги.

Перші ознаки отруєння чадним газом — нудота, запаморочення та головний біль.

Ураження електричним струмом

Багато сучасних газових котлів є енергозалежними. Ураження електричним струмом можливе, якщо розетка не має заземлення, на струмопровідні елементи попав конденсат чи порушена цілісність кабелю. Такі проблеми спостерігаються, коли є витік води.

Цього можна уникнути, якщо довірити монтаж газового обладнання спеціалістам, а не встановлювати опалення самостійно.

Аварійний викид води: чому він буває

Проблеми можуть виникнути як із настінними, так і з підлоговими моделями. Коли підвищується робочий тиск, котел перестає працювати, а на табло можна побачити відповідну помилку. Якщо тиск вище 3 Бар, про це може сигналізувати й манометр.

Проблема виникає в таких випадках:

  • гумова мембрана або резервуар пошкоджені;
  • цілісність вторинного теплообмінника порушена;
  • автоматика несправна.

Чистка радіатора перед початком опалювального сезону та діагностика системи допоможуть уникнути цих проблем. Якщо цього не робити, аварійний викид води станеться рано чи пізно.

Сучасне газове обладнання оснащується різними системами захисту, що допомагає уникати різних проблем. Але на його безпечність та коректне функціонування впливає те, наскільки правильно був зроблений монтаж, чи були дотримані всі правила при першому запуску.

Газові котли — це можливість підтримувати комфортну температуру в приміщення в холодну пору року, але їхня безпечність у багатьох випадках залежить від вас. Купуйте якісне обладнання, довіряйте монтаж професіоналам та дотримуйтеся правил експлуатації.

Новости Херсона