Херсонка потрапила в ТОП 20 підприємиць-біженок у Великобританії

За інформацією: Суспільне Херсон.

Інна Сопрончук у футболці з власного мерчу. Інна Сопрончук

Херсонка Інна Сопрончук стала однією з переможниць премії "Visa Everywhere Pioneer 20" у Великобританії. Програма присвячена до Всесвітнього дня біженців та щорічно номінує 20 жінок-підприємиць серед біженок. Своїми враженнями від відзнаки та результатами роботи Інна поділилася з кореспондентами Суспільного.

Херсонка Інна Сопрончук викладає українську мову як іноземну з 2016 року, заснувавши онлайн-школу "Speak Ukrainian". Попри повномасштабне вторгнення, окупацію рідного міста та виїзд за кордон, дівчині вдалося не просто втримати бізнес на плаву, а й масштабувати його.

"Багато людей по всьому світові почали цікавитися нашою мовою, вивчати її. Тому школа почала розвиватися. Штат викладачів виріс у три рази, наразі в нас працює 17 викладачів. Команда викладає повноцінні курси та індивідуальні уроки понад тисячі студентам зі 46 країн. Окремо я просуваю солов’їну мову в розмовних клубах. Один з таких, за спільною ініціативою моєї з подругою-британкою Кендіс, з’явився в Лондоні", – розповідає Інна.

У розмовному клубі. Інна Сопрончук

Крім того, дівчина має благодійну онлайн-крамницю одягу з українською символікою, який відкрила перебуваючи в окупації. Всі вилучені кошти з продажів спрямовує на допомогу херсонським волонтерам та військовим на херсонському напрямку. Запити закриває різні: від медикаментів до печей "буржуйок".

Інна Сопрончук ділиться, подала заявку на участь у програмі завдяки знайомій українці, яка проживає в Лондоні. В анкеті необхідно було вказати коротку інформацію про себе, зокрема з якої країни та в якому році приїхала до Великобританії. А також написати два есе англійською мовою про своє життя і власну справу, місію та результати.

"Чесно кажучи, спочатку подумала, що тільки потрапила до числа фіналісток. А вже 20 червня, у Всесвітній день біженців, організатори оголосять кілька переможців. Але вечері того ж дня вони підтвердили листом, що вже обрали 20 переможниць серед великої кількості учасниць і я стала однією з них, чому дуже рада!", – сказала Інна Сопрончук.

Фото Інни Сопрончук у номінації на премію «Visa Everywhere Pioneer 20». Інна Сопрончук

Премія "Visa Everywhere Pioneer 20" проходить за підтримки WeAreTheCity і Visa Everywhere та підтримує жінок-біженок у Великобританії, які займаються веденням малого бізнесу і соціальних підприємств задля розвитку місцевої економіки та спільнот.

"Це дуже важлива ініціатива. Тому що вона виділяє те, що ти робиш та яких успіхів досяг у складний період: переїзд до нової країни, статус біженки, розвиток власної справи. А ще, завдяки цій програмі ти маєш можливість знайти нові знайомства, розповісти свою історію та нагадати про нашу країну. Наголошу, що поміж цьогорічних переможниць десь 40 відсотків – українки", – зазначає Інна.

Інна Сопрончук у звільненому Херсоні. Інна Сопрончук

Херсонка не приховує, розпочинати власну справу чи підтримувати вже наявний бізнес на новому місці досить важко. Це потребує великої кількості часу, ресурсів та зусиль. Тому радить українським підприємцям-біженцям набратися терпіння й віри.

"Перше – проведіть ґрунтовний аналіз місцевого ринку та оцінить свої можливості для реалізації послуги чи продукту. Друге – зверніться до місцевої влади або організацій, які можуть надати підтримку, грант тощо. Тобто є багато опцій, необхідно цікавитися та шукати. І третє – починайте це робити й дивиться як все просувається. На сьогодні в Лондоні успішно функціонують українські ресторани, кав’ярні, крамниці. Відомо багато колаборацій українських художників чи дизайнерів. Тож, пам’ятайте, що все можливо", – підкреслила Інна Сопрончук.

Раніше в ОВА повідомляли, що із початку 2024 року на деокупованій Херсонщині зареєструвалось майже пів тисячі нових підприємців та втричі зменшилась кількість безробітних.

Новости Херсона