За інформацією: Суспільне Херсон.
Одна з картин митця Олександра Сілкана, виставка у Херсоні, 28 червня 2024 року. Суспільне Херсон
Олександр називає себе "митцем з народу". Спеціальної художньої освіти не має, але малюванням захоплювався з дитинства.
"У школі була стінгазета, Херсонська школа №11, де я навчався і як тільки вона відкрилася, ми своїми силами, учні, оформлювали їдальню. Тому що художники сказали, що потрібні великі кошти, тож ми своїми силами робили. З кожного класу по людині було, і я там був. Потім інститут, але туди я пішов не по художній частині, а по технічній. Тому що коли я поїхав в художній виш – мені сказали, вам треба попрацювати трохи та повертайтеся через рік. А я думаю, піду інженером, проте хобі залишилося", — каже він.
Відкриття виставки картин митця Олександра Сілкана, Херсон, 28 червня 2024 року. Суспільне Херсон
Херсонці Таміла Бебешко та Ігор Рижик — друзі художника. Говорять, прийшли на виставку підтримати його.
"Як на мене, я дивлюся на його картини, вони таку енергетику дають, а вона тебе так торкає. Така хвиля йде мужності, щастя, любові, людяності. Тож я насолоджуюсь", — говорить Ігор Рижик.
Відвідувачка на виставці картин митця Олександра Сілкана, 28 червня 2024 року. Суспільне Херсон
"Дуже подобається те, що Олександр зобразив багато наших херсонських місць в таких тонкощах, це і степ, це і ліс. Тим паче зараз в цей час, воєнний час, коли ми вже знаємо, що там проходять військові дії ми знаємо що це трохи зруйновано – як гарно що він залишив пам’ятні картини такі, і ми знаємо що це буде далі. Ми все це відродимо", — каже Таміла Бебешко.
Виставка "Херсонщина очима художника" експонуватиметься в одній з міських бібліотек до кінця серпня, розповіла завідувачка бібліотеки-філії Зоя Федотова.
"Люди, які приходять до нас в бібліотеку, дуже багато людей записуються, читають. Нам дуже приємно це. Вони відчувають надію, що повернеться і буде краще. І картини Олександра вони якійсь теплі, веселі, зрозумілі для кожного з нас", — говорить вона.
Зараз Олександр Сілкан готує документи для вступу у Херсонську обласну спілку майстрів народного мистецтва "Дніпровська палітра", розповідає її голова Олег Черненко. Це дасть можливість демонструвати його роботи на всеукраїнських виставках.
"Наразі в Херсоні залишилося дуже мало творчих людей, зважаючи на обставини. Але на сьогоднішній час залучення нових творчих людей для творчих програм, якщо ця людина починає малювати, вишивати, займатися різьбою по дереву чи інші напрямки народного мистецтва – це є величезний бонус. Тому що ми збережемо нашу культуру на високому рівні й Херсонщина буде лідирувати в цьому напрямку", — каже Олег Черненко.
Олександр Сілкан каже, у планах виставки, на яких представить картини написані під час окупації та після деокупації Херсона.
"Після цієї виставки я змінюю свій стиль. Буду працювати в іншому направлені. У іншій стилістиці. Я буду скоріш за все переходити у символізм, повʼязаний з футуризмом, міфологією. І залишусь писати рідну Херсонщину", — розповів художник.