Європейці, канадці та українці не можуть більше покладатися на США, тому мали би розробити власну концепцію безпеки та стримування.
Таку думку в коментарі Укрінформу висловила ексглава Штабу стратегічного планування НАТО Стефані Бабст.
«Оскільки президент Трамп чітко дав зрозуміти, що він більше не є надійним партнером для Європи, європейцям, канадцям та українцям необхідно розробити позицію щодо безпеки та стримування, яка захистить як Україну, так і Європу загалом від російського режиму, який не припиняє терор. Якщо Трамп продовжуватиме блокувати членство України в НАТО, Коаліція охочих повинна надати інші надійні гарантії безпеки для України, зокрема військову присутність», — підкреслила Бабст.
Вона підкреслила, що європейські лідери вже достатньо говорили. Настав час діяти. «Новий німецький уряд не може дозволити собі подальші слова. Він повинен насправді діяти», — сказала експертка.
Вона зазначила, що Кремль скористався тим, що після завершення холодної війни Німеччина, а також інші союзники по НАТО, перестали надавати такої великої уваги підвищенню боєздатності, тепер ситуацію має виправляти новий уряд.
Протягом останніх 70 років НАТО була «страховкою життя» Німеччини, без членства в організації німці не змогли би насолоджуватися тривалим періодом миру, стабільності та економічного процвітання, зазначила колишня високопосадова співробітниця Альянсу. Але після того, як за часів холодної війни Німеччина робила значні військові та фінансові внески до НАТО та мала високий рівень готовності та стійкості, після закінчення холодної війни німці потонули у хмарах «мирних дивідендів» і почали сприймати безпеку та свободу як належне.
«Внески Німеччини на підтримку НАТО дедалі більше страждали від розриву між словами та діями: німецькі політики любили говорити про лідерську роль у НАТО, але вони нахабно недофінансували та грабували Бундесвер, ухилялися від протистояння терористичному режиму в Москві», — зазначила Бабст.
Новий уряд у Берліні під керівництвом канцлера Мерца, на її переконання, повинен швидко змінити цю тенденцію: він має рішуче зміцнювати Збройні сили Німеччини; повністю долучитися до Коаліції охочих на підтримку України та активно брати участь у розробці конкретної дорожньої карти європеїзації Альянсу.
Як повідомлялось, 28 квітня в Брюсселі відбулися святкування з нагоди 70-річчя членства ФРН у НАТО, під час яких виступив федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, який пообіцяв, що союзники та Україна зможуть покладатися на ФРН.