
Низка європейських послів відреагувала на майже безупинну хвилю російських повітряних атак і тривог у Києві та області за останні дні, що спричинили загибель щонайменше 37 людей.
Про це передає Укрінформ.
Посол Литви Інга Толочкєне написала у соцмережі X, що у 29 з останніх 56 годин лунав сигнал повітряної тривоги.
"У Києві ми думали, що розуміємо певні закономірності, намагаючись знайти хоч якусь логіку,.. щоб передбачити спокійніші дні та ночі. Цього тижня все було інакше. 15 повітряних тривог на день. Сирени вили 29 годин за останні 56 годин, що є новим рекордом. Цієї суботи атаки продовжуються", — написала Толочкєне.
Зі свого боку посол ЄС Катаріна Матернова зазначила, що від вечора середи у Києві було вже 39 повітряних тривог.
"Вже 37 загиблих у Бучанському районі на Київщині. Це жахливі новини. У Києві російський безпілотник вбив дворічну дівчинку… Мої найглибші співчуття родинам та близьким загиблих", – написала вона.
Посол Німеччини в Україні Борис Руге зауважив, що за ці дні російські атаки вбили десятки цивільних в Україні.
"Одного дня винні у Москві будуть притягнуті до відповідальності. А поки партнери України мають терміново посилити свою підтримку. Німеччина зробить свій внесок у це", – написав дипломат.
Як повідомляв Укрінформ, 28 серпня у Бучанському районі внаслідок російської атаки загорілися складські приміщення з подальшою детонацією. Є значні руйнування навколишньої інфраструктури: пошкоджено житлові будинки, пансіонат для людей похилого віку та людей з інвалідністю.
Наразі відомо про 37 загиблих внаслідок російської атаки.
Травми різного ступеня тяжкості дістали 42 людини, зокрема четверо дітей. Сімох потерпілих госпіталізували.
