Житель Херсона організував проєкт для цивільних чоловіків, які пережили російський полон

За інформацією: Суспільне Херсон.

Учасники проєкту для цивільних чоловіків, які пережили російський полон . Суспільне Херсон

Проєкт для цивільних чоловіків, які пережили російський полон, Олег організував за підтримки фонду Доктора Муквеге, куди сам херсонець звертався за психологічною і юридичною допомогами.

"Кожен, хто тут присутній, — це саме постраждалий. Щоб не було ніяких бар’єрів і переживань, ми надаємо їм юридичну допомогу, супровід у всіх документах — у всій цій бюрократичній тяганині, яка є зараз, на жаль. А також іншу допомогу, в тому числі грошову і речову," — розповів чоловік.

Зараз у спільноті більше 20 чоловіків. Серед них — волонтер Олег Акимченков. У російському полоні він був 71 день. Його затримали під час виїзду з тимчасово окупованої території біля села Скельки поблизу Василівки, коли він їхав за гуманітарною допомогою до Запоріжжя.

"Ми просиділи в Олешках і 15 жовтня мене та ще чотирьох хлопців випустили. Ми приїхали додому. Я з ними зустрічався, коли дочекався визволення міста нашими хлопцями, і продовжую допомагати. Займаюся гуманітарною допомогою. Психологічно полон на мене вплинув. В тому плані, що треба було включатися у їхню гру. Я включився тому, що кричати, коли тебе зневажають і принижують, казати, що ти не такий, — це викликати агресію," — згадував Олег Акимченков.

Олег Акимченков — учасник спільноти цивільних чоловіків, які пережили російський полон. Суспільне Херсон

Учасник спільноти Андрій був у російському полоні двічі. У 2015 році після окупації Криму Росією родина чоловіка виїхала із Сімферополя. З початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну Андрій вирішив залишитися у Херсоні та почав волонтерити — возив та роздавав людям продуктові набори.

"Я їхав власною автівкою. Росіяни перевірили мій телефон, їм не сподобалося листування і мене забрали на чотири дні. Перший раз у полоні мене не катували, але дуже сильно побили. Мене били 12-13 людей протягом години. Вдруге мене забрали з дому разом із моїми друзями-волонтерами 29 вересня. Нас було троє: я і три дівчини. Мене з однією дівчиною протримали рівно 14 днів. Перші чотири дні катували: був струм, побиття, знущання. Зі мною толком не говорили — просто били, знущалися і застосовували струм," — розповів Андрій.

Камера, у якій росіяни тримали жителів Херсонщини під час окупації. Суспільне Херсон

Першу зустріч з цивільними полоненими чоловік відвідав в Одесі. Його туди запросив друг, разом з яким він сидів у камері.

"Є люди, які зламані дуже сильно — психологічно, емоційно, фізично. Але ми досягаємо того, що вони погоджуються, приїжджають і потім їм справді стає легше. Спілкуємося ми потихеньку, непоспіхом. Тут головне — не тиснути на людину, не розпитувати її," — сказав Андрій.

Основні питання, з якими звертаються учасники до спільноти, це допомога в налагодженні стосунків із рідними та оформлення документів для отримання державної допомоги, розповів куратор проєкту Олег. Зустрічі відбуваються раз на тиждень у Херсоні та Одесі.

Новости Херсона