Категорія Б – найбільш популярна і поширена в Україні, і більшість автолюбителів починають свій шлях у водінні саме з неї. Як отримати цю категорію, які вимоги існують для тих, хто збирається проходити навчання на права і що потрібно знати новачкам?
Що означає категорія Б?
Навчання в автошколі категорія В дає можливість керування легковим транспортом. Тобто, звичайними автомобілями, не оснащеними причепами і не призначеними для перевезення вантажів. Саме тому цю категорію найчастіше обирають автолюбителі-початківці, а після її отримання та наявності достатнього досвіду мають змогу відкрити інші категорії для професійного розвитку у сфері водіння та перевезень.
Що потрібно для навчання на цій категорії?
Для вступу до школи водіння не потрібно нічого особливого, крім набору стандартних документів і медичної довідки. Єдине, що може стати на заваді отриманню прав – стан здоров’я, який не дозволяє вам керувати транспортом.
Як відкривається категорія Б?
Для відкриття цієї категорії від автолюбителів-початківців вимагається проходження двох навчальних модулів: теорії та практики керування автомобілем. Після успішного вивчення кожного з них необхідно пройти іспити в Сервісному Центрі.
Навчання і порядок отримання прав проходить у кілька етапів:
- Запис в автошколу. Обирайте школу, яка підійде вам не тільки за вартістю, а й за іншими важливими параметрами: розташуванням, наявністю свого автопарку і майданчика для водіння, позитивними відгуками та іншими.
- Теоретичне навчання. Після запису починаються теоретичні заняття. На цих заняттях ви вивчите ПДР, дорожні знаки, необхідні знання про технічне обслуговування автомобіля і безпеку на дорозі. Особлива увага приділяється питанням, які будуть на іспитах. Навчання теорії може проходити як у віддаленому форматі, так і очно. Деякі автошколи додатково надають доступ до навчальних платформ з усією теоретичною інформацією, тестами для тренування, записом уроків тощо.
- Практичні заняття. Після завершення теоретичної частини та успішного складання іспиту, ви приступите до практичних занять. Уроки проходять у кілька етапів: на автодромі, а після на реальних дорогах. Заняття ведуть професійні інструктори за стандартизованою програмою.
- Складання іспиту. Після завершення практики потрібно скласти практичний іспит. Це останній крок до водійського посвідчення.
Якщо ви, з якихось причин, не змогли скласти іспити, згідно із законом дозволяється проходити їх стільки разів, скільки буде потрібно для успішного складання. Але важливо врахувати те, що без проходження тестування з теорії в Сервісному Центрі вас не допустять до практичних уроків в автошколі.