Китай хоче мати справу із Європейським Союзом як із партнером, а не як із суперником на тлі зміни геополітики і нової торговельної політики Сполучених Штатів.
Як повідомляє Reuters, про це заявив посол Китаю в Іспанії Яо Цзін, передає Укрінформ.
За словами дипломата, стратегія ЄС 2019 року, що визначає Китай як «партнера для співпраці, економічного конкурента і системного суперника», не має сенсу, оскільки обидві сторони виступають за відкриті ринки і засновану на правилах торгівлю.
«Ми повинні зосередитися на партнерстві. Китай ніколи не буде загрозою або будь-яким ворогом для ЄС», – сказав Яо Цзін, високо оцінивши багатосторонній підхід блоку до зовнішньої політики на противагу «ізоляційному порядку денному» президента США Дональда Трампа.
Зазначається, що минулого тижня прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес зустрівся із головою КНР Сі Цзіньпіном у Пекіні. Цей візит був розцінений як спроба налагодити тісніші економічні та політичні зв’язки між Китаєм та Європою на тлі наслідків тарифів Трампа.
Напередодні поїздки Санчеса міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що зближення з азійською країною означатиме «перерізати собі горло». У Мадриді це відкинули.
Яо сказав, що був шокований висловлюваннями Бессента, і зазначив, що США «фактично перерізають усім горло» своїми односторонніми тарифами.
«І саме тому Китай рішуче виступає проти такого роду економічних зловживань з боку Сполучених Штатів», – сказав він.
Китайський посол заявив, що Європа має відмовитися від експортного контролю за певними високотехнологічними продуктами, зокрема напівпровідниками, а також від тарифів на китайські електромобілі та обмежень для китайських компаній щодо доступу до європейської мережі 5G.
Пекін же, за його словами, відкриває такі сектори, як телекомунікації, банківська справа та виробництво для іноземних інвестицій.
За словами Яо, дефіцит торгівлі ЄС із Китаєм, який минулого року становив близько 345 мільярдів доларів, не може зникнути за одну ніч через структурні проблеми, але очікується поступовий прогрес.
«Ми чітко дали зрозуміти, що Китай відкриє свої двері з часом, і ці двері ніколи не будуть закриті. Ми готові відкрити наш ринок для інших членів ЄС, як ми щойно зробили це з Іспанією», – заявив дипломат.
Як повідомляв Укрінформ, 10 квітня Китай і Європейський Союз з огляду на запроваджені адміністрацією президента США підвищені митні тарифи обговорили шляхи поглиблення двостороннього економічного і торговельного співробітництва.
11 квітня голова КНР Сі Цзіньпін та прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес у Пекіні обговорили «українську кризу», як у Китаї називають розв’язану Росією загарбницьку війну проти України.
Фото: ANGEL NAVARRETE