Коли повертатися нікуди. Історії пацієнтів, для яких лікарня у Херсоні стала тимчасовим прихистком

Лікарняна палата стала для них тимчасовою домівкою. Часом пацієнтам, які потрапили до медзакладу на лікування, немає куди виписуватись. Їх житло розташоване у небезпечних районах Херсонської громади, зруйноване атаками армії РФ або постійно перебуває під обстрілами.

Більшість пацієнтів, які отримали прихисток у лікарні, старші за 60 років. Вони самотні або мають родичів, які живуть за кордоном. Серед них — Людмила Пашковська. Вона перебуває у паліативному відділенні закладу вже п’ять місяців. Її госпіталізували 10 лютого 2025 року. Жінка пересувається лише за сторонньої допомоги. Її будинок розташований у небезпечній зоні громади, яку постійно обстрілюють російські окупанти.

«У мене зруйнована оселя. У багатоповерхівці, де я жила, немає комунікацій. Моя квартира ще не згоріла, але піти туди я боюся. Хочеться і перевдягнутися, і зберегти хоч якесь майно. Але зараз мені через день ще роблять перев’язки. А як одужаю, то йти нікуди, у мене нікого немає», — говорить Людмила.

Людмила Пашковська боїться повертатись до своєї квартири. Багатоповерхівку, де живе жінка, постійно атакують військові РФ. Суспільне Херсон
Із січня 2025 року у лікарні також проживає херсонець Сергій Дмитрієв. Він пересувається на кріслі колісному.

«Праву ногу мені ампутували ще три роки тому. Я ходив на милицях. А вже у січні цього року ампутували й ліву. Коли я лежав у хірургії, був обстріл і вибило стіну в палаті. Тут завжди допомагають, з розумінням ставляться. Персонал лікарні жодних претензій до нас не має. А повертатись мені нікуди», — сказав чоловік.

Херсонець Сергій Дмитрієв живе у мікрорайоні Східний. Чоловік теж знайшов тимчасовий прихисток у медзакладі. Суспільне Херсон
Сергію 68 років. Він мешкає у багатоповерхівці Східного мікрорайону, який постійно перебуває під обстрілами військ РФ. Рідних, які могли б про нього подбати, у нього немає.

«Додому я не можу потрапити. По-перше, там не ходить транспорт. По-друге, я живу на сьомому поверсі. Поки я у лікарні, приходить сусідка. За її словами, в нашому районі дуже гучно, постійно обстріли. Там поруч ще поцілили у дев’ятиповерховий будинок. Тож я поки лишаюся тут», — каже херсонець.

Станом на 8 липня у медичному закладі перебувають 11 пацієнтів, для яких лікарня стала прихистком. Про це повідомив її генеральний директор Андрій Федотов.

«Кількість таких пацієнтів змінюється залежно від інтенсивності обстрілів та від безпекової ситуації. Після лікування евакуювати їх додому іноді немає можливості. Волонтери, поліція чи соціальні служби не можуть їх туди відвезти, бо для всіх учасників такої поїздки це може бути «квитком в один кінець», 
— пояснив Федотов.

Генеральний директор лікарні Андрій Федотов. Суспільне Херсон
За словами директора лікарні, люди можуть залишатись у медичному закладі до шести місяців.

«Вони не просто так живуть у лікарні, а потрапляють сюди з небезпечних зон з пораненнями та травмами. Пізніше, надавши пацієнтам медичну допомогу, ми знаходимо для них шляхи евакуації. Якщо людина погоджується, то виїздить до більш безпечних регіонів. Якщо ні, то лишається у місті, де для неї шукають домівку. Лікарня і наш персонал тримається. Є допомога волонтерів, місцевої влади», — сказав Андрій Федотов.
 
Суспільне Херсон А_Степовой

Джерело

Новости Херсона