Конгрес США схвалив дозвіл на експорт з Німеччини в Україну 125 артилерійських далекобійних боєприпасів та 100 ракет для комплексів ППО Patriot.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє The New York Times, посилаючись на посадовця Конгресу.
Таке рішення є необхідним для передачі Україні американських боєприпасів, наявних у Німеччині. Без узгодження з урядом США навіть союзники, які володіють цими ракетами, не можуть передавати їх третій стороні.
Зазначається, що цьому кроку передували кілька місяців переговорів, а також укладення двосторонньої угоди про корисні копалини, яку нещодавно ратифікувала Верховна Рада. Як зауважує видання, попри те, що цей документ не є формальною гарантією безпеки, він дає підстави очікувати продовження військово-технічного співробітництва Києва з Вашингтоном.
У коментарі NYT заступник голови Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв підкреслив, що ЗСУ стикаються з гострим дефіцитом далекобійних ракет та систем ППО, більшість із яких виробляється в США. Допомога, схвалена ще за Байдена, може вичерпається вже до літа. А нові пакети від нинішньої адміністрації залишається під питанням.
«Європа намагається компенсувати зменшення допомоги з боку США, але в них просто не вистачає потужностей», – сказав Чернєв, додавши, що між рішенням про постачання та фактичним надходженням допомоги минає багато часу.
Як повідомляв Укрінформ, 8 травня Верховна Рада ратифікувала міжурядову угоду про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови, орієнтованим на інвестування в розробку й видобуток корисних копалин та супутню інфраструктуру.