Найбільшим попитом в програмі «Контракт 18-24» користуються спеціальності розвідника і стрільця.
Про це повідомила офіцер відділення дистанційного найму, соцмереж та взаємодії із ЗМІ 1 центру рекрутингу Сухопутних військ Збройних сил України молодший лейтенант Алла Пунько під час пресконференції на тему: «Контракт 18-24. Рекрутинг свідомої молоді», що відбулась в Укрінформі.
«За цим контрактом є передбачений перелік спеціальностей: стрілець, гранотометник, розвідник і суміжні до них. Тому рекрути можуть обирати тільки серед цих. Найбільше користуються попитом посади розвідника і стрільця», — повідомила Пунько.
Окрім того, за її словами, в процесі базової військової підготовки навчання проходить у складах по 25-30 осіб. Зокрема, рекрути вивчають звʼязок, тактичну медицину, вогневу підготовку та національно-патріотичну підготовку.
«Критерії відбору: відповідний вік від 18 до 24 років включно, також придатність, яка засвідчена військово-лікарською комісією, проходження психологічного відбору і відсутність судимостей у кандидатів… Також можуть відмовити безпосередньо в частині, якщо кандидат не відповідає займаній посаді», — зазначила Пунько.
Також вона поінформувала, що близько 5% кандидатів отримали відмову у підписанні контракту через те, що вони не пройшли психологічний відбір або військово-лікарську комісію.
Натомість офіцер групи іміджевої продукції 1 центру рекрутингу Сухопутних військ лейтенант Максим Тєплов розповів, що мотивує кандидатів долучатися до війська за програмою «Контракт 18-24».
«Ми проводимо з ними опитування, чому саме вони вирішили долучитися до проєкту. Багато хто може подумати, що це кошти, але ми приємно здивовані, тому що це не так. А це те, що є чіткі терміни контракту — 1 рік, далі йде бажання захищати країну і на третьому місці – кошти», — додав Тєплов.
Він поінформував, що рекрути після оформлення у центрі рекрутингу Сухопутних військ спочатку прибувають на БЗВП в навчальному центрі, що триває 45 днів, після цього відправляються на фахову підготовку, що триває від 2 тижнів. Також на кожного рекрута виділяється понад 200 тисяч гривень на матеріально-технічні засоби окремо від спорядження.
«Рекрут отримує 20 тисяч гривень, плюс-мінус, зарплати відповідно і плюс кошти за виконання бойових завдань. Це не враховуючи додаткової виплати у розмірі 1 мільйона гривень», — сказала Пунько.
У свою чергу Тєплов поділився інформацією щодо розширення бригад, які входять до проєкту.
«Додалося п'ять підрозділів, було до цього чотири. Додалося, тому що цей проєкт зарекомендував себе як успішний. Зараз на цей момент входить дев'ять підрозділів: 3-я окрема штурмова бригада, 10-а (окрема гірсько-штурмова бригада «Едельвейс» — ред.), 24-а (окрема механізована бригада імені короля Данила — ред.), 28-а (окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового Походу — ред.), 30-а (окрема механізована бригада імені князя Костянтина Острозького — ред.), 72-а (окрема механізована бригада імені Чорних Запорожців — ред.), 92-а (окрема штурмова бригада імені кошового отамана Івана Сірка — ред.), 93-а (окрема механізована бригада «Холодний Яр» — ред.) та 128-а (окрема гірсько-штурмова Закарпатська — ред.) бригада», — підкреслив він.
Як повідомляв Укрінформ, у 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді «Едельвейс» Сухопутних військ Збройних сил України склали присягу перші військовослужбовці, які уклали річний контракт «18-24».