Кравченко хоче, щоб справи за деякими статтями ККУ щодо бізнесу реєстрували лише прокурори

Генеральний прокурор Руслан Кравченко заявив, що вніс на засіданні РНБО пропозицію, щоб провадження за деякими статтями Кримінального кодексу України реєструвалися лише прокурорами.

Про це очільник ОГП сказав під час брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я хочу, щоб статті 206-та, 209-та, 212-та Кримінального кодексу України і 191-ша, які стосуються бізнесу, реєструвалися лише керівником органу прокуратури, а саме – керівником окружної прокуратури та заступниками, керівником обласної прокуратури та заступниками та генпрокурором і заступниками», — сказав він.

За словами генпрокурора, під час ухвалення рішення про те, зареєструвати чи ні провадження (за цими статтями ККУ – ред.), можна завдати шкоди бізнесу.

«Для них (бізнесів – ред.) є дуже важливим негативно цей документ – витяг із ЄРДР, бо він впливає на їхню економічну діяльність. І (важливо – ред.), щоб прокурор, який ухвалює рішення, знав, що він несе відповідальність і щоб він контролював увесь цей процес», — зазначив Кравченко.

Він поінформував, що на засіданні РНБО у понеділок запропонував також зробити так, щоб аналітичний продукт, який створюється у БЕБ тоді, коли він заповнюється і роздруковується (відповідними особами – ред.), автоматично одразу направлявся до прокурора для ухвалення того чи іншого рішення.

«І я хочу, щоб аналітичні продукти податкової і БЕБ, відповідно до статті 98-ї КПК (Речові докази – ред.), також визнавалися документами. А вони, документи, у нас є доказами», — сказав генпрокурор.

Кравченко поінформував, що озвучив ці пропозиції на засіданні РНБО і заявив там, що якщо ці зміни будуть внесені (до законодавства – ред.), то із великою імовірністю відбудуться покращення (в Україні у цій сфері – ред.).

Як повідомлялося, стаття 206 Кримінального кодексу України стосується протидії законній господарській діяльності.

Стаття 209 ККУ — легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом.

Стаття 212 ККУ — ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).

Стаття 191 стосується привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Джерело

Новости Херсона