Кремль маскує небажання завершувати війну заявами про «дух» саміту на Алясці — ISW

Російські чиновники намагаються скористатися неясністю щодо результатів американсько-російського саміту на Алясці в серпні 2025 року, щоб приховати незмінну неготовність Кремля йти на компроміси та його прагнення до максималістських вимог.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

У звіті наводяться слова міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, який 25 листопада заявив, що позиція Росії щодо мирних пропозицій «кардинально» зміниться, якщо оновлений мирний план «викреслить» «дух і букву» нібито досягнутих на саміті на Алясці домовленостей. А голова комітету з міжнародних справ Державної думи Росії Леонід Слуцький повторив заяву Росії, що будь-яке мирне врегулювання має враховувати «корінні причини» війни — «навмисно розмитий термін, який Кремль давно використовує як скорочення для своїх початкових виправдань війни та вимог війни» — і заявив, що Росія досягла «розуміння» зі США на саміті на Алясці.

Однак, як зауважують аналітики, точні деталі американо-російських переговорів на Алясці залишаються невідомими, і сторони не опублікували офіційних заяв про будь-які досягнуті домовленості.

«Зараз Кремль, здається, використовує відсутність офіційних, публічно доступних угод, укладених на саміті в Алясці, щоб виглядати як добросовісний учасник переговорів і готовий піти на компроміс щодо своїх початкових вимог щодо війни. Однак постійне публічне відхилення Кремлем мирних планів, запропонованих США та Україною, і Кремль залишається відданим своїм початковим військовим цілям попередніх років — вважають аналітики.

У ISW припускають, що Росія, ймовірно, зіткнеться з низкою військових та економічних проблем у середньостроковій перспективі, і що США можуть використати економічні заходи в поєднанні з продажем зброї Україні, щоб змусити Путіна сісти за стіл переговорів і піти на компроміси, щоб закінчити війну.

Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп заявив, що його зять Джаред Кушнер може наступного тижня поїхати зі спеціальним посланником Стівом Віткоффом до Москви для переговорів.

Джерело

Новости Херсона