Литва на пів року відтермінувала для українських біженців вимогу щодо знання мови

Уряд Литви схвалив відтермінування на пів року вимоги щодо володіння литовською мовою для українських біженців, які працюють у республіці.

Про це повідомляє LRT, передає Укрінформ.

Згідно із рішенням, вимога щодо обов'язкового знання мови не застосовуватиметься щодо українців іще щонайменше шість місяців – до закінчення терміну дії статусу тимчасового захисту.

Наразі українські біженці перебувають під тимчасовим захистом ЄС до 4 березня 2026 року, який може бути подовжений, це координується на рівні ЄС.

Міністерство освіти, науки та спорту Литви спочатку пропонувало не застосовувати вимогу щодо обов'язкового володіння державною мовою протягом чотирьох років від набуття статусу тимчасового захисту. Пізніше відомство запропонувало встановити термін дії цього винятку до кінця 2028 року, але відмовилося від цієї ідеї після зауважень від інших відомств.

Міністр культури Литви Шарунас Бірутіс зауважив, що нова пропозиція міністерства є «балансом між необхідністю і реальною можливістю».

«Володіння литовською мовою є ключовим фактором успішної інтеграції у литовське суспільство. Відтермінування не прискорює цей процес і не допомагає людям ефективніше отримати доступ до ринку праці або державних послуг», – сказав він.

За даними Департаменту міграції, від лютого 2022 року у Литві зареєстровано близько 96 тисяч українських біженців. Станом на вересень минулого року близько 33 900 українців були працевлаштовані у Литві.

За інформацією Державної мовної інспекції, близько 6800 осіб пройшли курси литовської мови.

Як повідомляв Укрінформ, у лютому минулого року Міністерство освіти, науки та спорту Литви запропонувало продовжити на рік термін, протягом якого українським біженцям, які влаштувалися на роботу, треба оволодіти литовською мовою.

Фото: J. Stacevičiaus / LRT nuotr.

Джерело

Новости Херсона