Херсонський міський суд Херсонської області визнав місцевого жителя винним у колабораціонізмі.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 30 квітня.
Під час окупації Херсона чоловік був «членом комісії ДВК №301», яка діяла на території Дніпровського району Херсонської області.
У суді він визнав вину частково і розповів, що працював в комунальному підприємстві «Надніпрянка». Одного дня на роботу приїхала невідома жінка, яка запропонувала заробити гроші. Обвинувачений із товаришем погодились, думаючи, що це стосується гуманітарної допомоги. Згодом зʼясувалося, що про гуманітарну допомогу не йдеться і вони будь проводити референдум. Російський військовий, нібито, сказав, що обвинуваченого і його товариша знають, де шукати, тобто попередив про наслідки, якщо вони відмовляться.
Чоловік запевняв, що з примусу був спостерігачем на референдумі, а членом комісії не був. Одного дня він із якоюсь жінкою та двома російськими військовими обходили маломобільних громадян, що проживали в приватному секторі в селі Антонівка. Але гроші за референдум він не отримав, оскільки за виплатами треба було їхати в місто Гола Пристань.
Троє свідків впізнало чоловіка за фотознімками, в тому числі директорка підприємства, де він працював. Жінка повідомила, що працювати на референдумі вона нічого не примушувала. Але двоє робітників самі висловили таке бажання, оскільки хотіли заробити гроші. Після референдуму обвинувачений розповів їй, що росіяни не заплатили, але на тиск не скаржився.
Ще один свідок працював водієм у комунальному підприємстві «Микільське дорожнє управління». Під час окупації він бачив обвинуваченого у місці, де проводився референдум. Чоловік стояв біля кабінок для голосування, спілкувався з людьми, але чи видавав бюлетні для голосування свідок не бачив. Хоча там і були російські військові, пересування обвинуваченого по території було вільним. Також свідок бачив, як обвинувачений сідав у машину та кудись поїхав і разом з ним були жінка і двоє російських солдатів.
Із Telegram знято переписку щодо організації псевдореферендуму. Там були списки осіб, залучених до проведення референдуму. Відповідно до документів, обвинувачений відпрацював 136 годин із 21 по 29 вересня 2022 року. Є табелі по оплаті роботи членів виборчих дільниць, в яких згадується цей чоловік. Обвинувачений також є у списку осіб, яких подано для відзнаки «благодарственное письмо президента РФ». Перед звільненням Херсона обговорювалась евакуація «членів виборчих дільниць», але щодо обвинуваченого в списку зроблено помітку, що з ним не змогли звʼязатися.
Чоловіка засудили до 6 років увʼязнення з конфіскацією. Додатково йому забороняється на 15 років обіймати будь-які посади в органах державної влади, місцевого самоврядування і займатися діяльністю, повʼязаною з виборчим процесом. А_Степовой