Можливість масштабної війни в серці Європи: Франція назвала Росію головною загрозою безпеці до 2030 року

Генеральний секретаріат з питань оборони та національної безпеки Франції опублікував нову редакцію Національного стратегічного огляду. Цей документ визначає Росію як головну загрозу безпеці Франції та континенту до 2030 року.

Попередня версія головної доктрини оборони та дипломатії була опублікована у 2022 році, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, передає Укрінформ з посиланням на Le Monde.

«Російська загроза наразі не має аналогів для наших інтересів і для інтересів наших союзників і партнерів. Від початку агресивної війни, яку вона веде в Україні, Росія посилила ворожі дії: залякування, кібератаки, диверсії, шпигунство, маніпуляції інформацією проти Франції та її європейських партнерів», — йдеться в документі. Основною загрозою до 2030 року він визначає можливість масштабної війни на континенті.

«До 2030 року основною загрозою для Франції та європейських країн є відкрита війна в самому серці Європи, яка передбачатиме масштабну участь наших збройних сил за межами національної території, одночасно із масовим зростанням гібридних атак на нашій землі», — пояснюється там.

У документі наголошено на унікальній ролі Франції як ядерної держави в ЄС.

«Франція – єдина держава-член ЄС, яка має ядерну зброю, повинна відігравати особливу роль. Вона має бути одним із ключових гравців у втіленні європейського оборонного стовпа в рамках НАТО», — йдеться в ньому.

Франція підтримує процес інтеграції України в ЄС та напряму пов’язує безпеку країни з підтримкою України та зміцненням східного флангу Європи. Документ закликає до переозброєння посилення оборонної індустрії та «моральної готовності» до можливої війни.

У документі обсягом близько сотні сторінок, наголошується на проблемах із «трансатлантичним зв'язком, тобто у відносинах зі Сполученими Штатами та порушенні «стратегічної стабільності».

Окрім «менш передбачуваної зовнішньої політики з потенційно серйозними наслідками для альянсів (зокрема, НАТО), Сполучені Штати оголошують про свої розбіжності у поглядах і цінностях з європейцями», — підкреслюють аналітики.

У цьому контексті «Національний огляд» також висловлює особливу увагу щодо України.

«Відносини з Україною повинні залишатися центральним елементом стратегії партнерства НАТО у виконанні її мандату із захисту євроатлантичного простору», — зазначають автори, які акцентують увагу на збереженні до кінця діалогу з Україною і «протидію НАТО російській загрозі». Таким чином у стратегії нагадують про обіцянки, які дали Україні союзники щодо «незворотності шляху» до майбутнього членства в НАТО.

У разі масштабних бойових дій НАТО, в планах Атлантичного альянсу чітко зазначено, що Франція стане головною логістичною тиловою базою.

Стратегія попереджає, що заморські території Франції також особливо вразливі до сучасних криз. Також там оголошено про початок законодавчої роботи для створення «проміжних правових режимів між мирним та воєнним станом».

Загалом документ охоплює 11 стратегічних цілей Франції. На вершині цих цілей — ядерне стримування, стійкість нації та розбудова військової економіки. У версії 2025 року з'явилася одинадцята – «академічна, наукова і технологічна досконалість».

Крім широкого погляду на ризики, документ наполягає на необхідності збереження знань, необхідних для «французького та європейського суверенітету», зокрема захисті фундаментальних технологій, що сприяють ядерній безпеці, двигунам, матеріалам, а також пов'язаним з ними ноу-хау.

Також зауважується, що вперше Національний стратегічний огляд повинен отримати певну форму моніторингу впровадження. Досі його виконання не підлягало жодній підзвітності.

Нагадаємо, Президент Франції оголосив про «історичне» збільшення видатків на оборону.

Фото: pexels

Джерело

Новости Херсона