Генштаб поширив відео, у якому закликав журналістів, військових, громадських діячів і посадовців дотримуватися інформаційної безпеки та попередив про небезпеку розголошення інформації в медіа.
Про це Генштаб повідомив у Телеграмі, оприлюднивши відповідне відео, передає Укрінформ.
"Під час війни немає несуттєвого — усе має значення. Один репортаж, зроблений без погодження, може стати джерелом координат для ворога. Нестриманий коментар — об'єктом розвідки. Зайва публікація — причиною удару та втрат. Усі, хто працює з чутливою інформацією, повинні діяти відповідально та з дотриманням правил інформаційної безпеки", — ідеться у повідомленні.
Ролик є нагадуванням для кожного журналіста, військового, громадського діяча чи посадовця, що "мовчання — це теж зброя", зазначили в Генштабі.
Як пізніше Генштаб повідомив у Телеграмі, враховуючи конструктивні зауваження і рекомендації, відеоролик буде доопрацьований з метою подальшого донесення відповідних застережень як до цивільних, так і до військовослужбовців.
«Нещодавній відеоролик, оприлюднений на наших офіційних ресурсах, має винятково навчально-просвітницьку мету — звернути увагу всіх громадян, включно з військовослужбовцями, на питання інформаційної безпеки в умовах війни», — ідеться у повідомленні.
Цей відеоматеріал, виготовлений спільно з Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та стратегічних комунікацій України, є продовженням серії відеороликів в рамках проєкту «Інформаційна безпека».
У Генштабі підкреслили, що поважають свободу слова і високо цінують внесок журналістів у боротьбу України за незалежність, та висловили вдячність їм за підтримку, самовіддану та надважливу працю.
«Водночас, закликаємо не розцінювати цей матеріал як докір або звинувачення на адресу представників медіа. Його мета — не критикувати, а нагадати всім: будь-яка інформація може мати наслідки, які використовує ворог. Віримо в силу розуміння та партнерства.Дякуємо кожному, хто допомагає зберігати інформаційну тишу там, де вона справді рятує життя», — заявили у Генштабі.
Як повідомляв Укрінформ, член комітету Верховної Ради України із питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко заявив, що створення кіберсил Збройних сил України стане одним з альтернативних елементів стримування ворога.