Спочатку окупанти, підірвавши Каховську ГЕС, позбавили фермерів Херсонщини поливу. А потім заборонили їм робити свердловини. Робити самостійно, мається на увазі. Українською водою їм дозволяють користуватись лише коли куплять у Росії ліцензію.
«Фермер без отримання ліцензії на добування води не має права її подавати, – розповів в ефірі окупаційного телеканалу «Таврия» «директор виробничого управління меліорації і водного господарства Херсонської області» Олексій Гнезділов. – Ми повинні розуміти, що підземна вода – це свого роду корисна копалина, яка належить державі».
Знущаються над фермерами і щодо отримання так званих субсидій. У цьому році окупанти їх за знищені посухою посіви поки лише обіцяють, а от у минулому на вирощування сільгоспкультур частково видали. Та раптом виявилось, що видали «зайві». «Фермеру з Чаплинського району загрожує шість років колонії за махінації з субсидіями, – повідомило окупаційне «Новое.Медиа». – У минулому році він надав хибні відомості про витрачені на вирощування озимої пшениці кошти, запросивши зайві 440 тисяч рублів».
Окупаційна прокуратура області уточнила, що фермер «надав недостовірну інформацію про фактично понесені затрати на виробництво сільськогосподарської культури. Зокрема, на закупівлю засобів захисту рослин, мінеральних добрив і паливно-мастильних матеріалів». Тому проти нього «порушили кримінальну справу про шахрайство».
Богдан СТРАЖАК, Новий день А_Степовой