На Житомирщині за підозрою у колабораціонізмі розглядають справи двох службовців виправної установи з Херсонщини

Житомирська обласна прокуратура повідомила про підозру у колабораціонізмі 32-річному жителю Херсонщини, який за версією слідства, охороняв камери, де російська окупаційна влада утримували ув’язнених українців. Також слідчі СБУ Житомирщини скерували до суду справу ще одного жителя Херсонщини, якого обвинувачують у тому, що він охороняв російську катівню та карав ув’язнених українців за «порушення режиму».

Про це Суспільному розповіли у пресслужбах Житомирської обласної прокуратури та СБУ Житомирщини.

За словами головної спеціалістки з питань інформаційної політики Житомирської обласної прокуратури Анни Островської, прокуратура оголосила про підозру 32-річному старшому сержанту внутрішньої служби, який працював начальником чергової варти відділу охорони у «Північній виправній колонії (№90)».

«У травні 2022 року, знаючи, що частину Херсонщини та виправну колонію №90 захопили російські військові, 32-річний чоловік добровільно пішов працювати молодшим інспектором охорони в установу з тією ж назвою, але вже підконтрольну РФ. Там йому присвоїли звання та зарплатню в рублях. З червня по листопад 2022 року чоловік працював на новій посаді, де він чергував сам та контролював роботу охоронців колонії», — сказала Анна Островська.
Зі слі речниці СБУ Житомирщини Ірини Мартинюк, 32-річний чоловік забезпечував охорону камер, в яких російські окупанти утримували ув’язнених українців.

Після деокупації Херсонщини службовець залишився на підконтрольній Україні території та безуспішно спробував приховати факт своєї служби на російську окупаційну владу.

Справу ще одного працівника виправної установи з Херсонщини слідчі СБУ скерували до суду. Судитимуть його заочно. За версією слідства, чоловік добровільно пішов на посаду у слідчому ізоляторі №1 «УСИН» по Херсонській області, до якого звозили незаконно затриманих українців.

«З липня 2022 року чоловік охороняв російську катівню та карав ув’язнених за «порушення режиму». У жовтні він разом із іншими співробітниками окупаційного правоохоронного органу «евакуювався» на лівий берег Дніпра, де продовжує свою службу на російську окупаційну владу у захопленому Чонгарі в Генічеському районі», — поінформувала Ірина Мартинюк.
На підставі отриманих доказів дії обох чоловіків кваліфікували за частиною 7 статті 111-1 Кримінального кодексу України. Добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних судових або правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території, карається позбавленням волі на строк від 12 до 15 років.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Житомирській області спільно з територіальним управлінням ДБР, розташованим у Хмельницькому, за процесуального керівництва обласної прокуратури.
А_Степовой

Джерело

Новости Херсона