На конференції з відновлення у Римі (URC2025) відбулося укладення меморандуму про розробку механізмів доступного житла в Україні за участі віцепрем’єр-міністра з відновлення — міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби, американського мецената Делла Лоя Хансена і Європейського банку реконструкції та розвитку.
Як передає Укрінформ, про це Кулеба повідомив у Фейсбуці.
"Ще одна важлива новина із URC2025. Разом із великим другом України, меценатом Деллом Лоєм Хансеном дали старт новим житловим ініціативам для людей, які втратили домівки через війну", — зазначив Кулеба.
За його словами, у Глевасі Київської області розпочинається будівництво житлового комплексу на майже 700 квартир для внутрішньо переміщених осіб. Усі помешкання, зауважив Кулеба, будуть повністю готові до заселення.
Також заплановане спорудження школи, дитячого садка, центру розвитку громади, спортивної інфраструктури та благоустрій вулиць і підведення комунікацій.
Як пояснив Кулеба, проєкт базується на моделі оренди з правом викупу, що дозволяє людям не просто орендувати житло, а з часом його викупити за вигідними умовами.
За словами Кулеби, "разом із Хансеном та Європейським банком реконструкції та розвитку підписали меморандум про розробку механізмів доступного житла — створення нових моделей оренди чи купівлі домівок, підтримки громад у реалізації житлових проєктів, залучення фінансових інструментів і технічної допомоги. Меморандум фіксує нашу спільну роботу у цій сфері по всій країні".
Кулеба зазначив, що з боку ЄБРР — це можливість залучення фінансування, технічної допомоги та донорської підтримки. З боку благодійників — їх досвід реалізації проєктів, які вже сьогодні дали житло понад 2400 внутрішньо переміщеним особам. З боку держави — підтримка громад і координація на всіх рівнях.
Він висловив вдячність команді Charity Hansen Ukrainian Mission за роботу й спільні реалізовані проєкти. За житло для людей у Тарасівці, Софіївській Борщагівці, Колонщині, Мощуні, Андріївці. За реальні проєкти, довіру і присутність в Україні.
"Дякую ЄБРР за підтримку житлової політики, яка формується на практиці разом із громадами", — зазначив Кулеба.
Як повідомляв Укрінформ, у селищі Глеваха на Київщині за допомогою міжнародних благодійників планують побудувати 700 осель для переселенців.
Фото: Олексій Кулеба / Фейсбук