Зміна форми носа або корекція його перегородки зсередини є найчастішими втручаннями у всій пластичній хірургії. Операція проводиться під загальним наркозом досить швидко, але має тривалий період реабілітації. Ринопластика носа повинна виконуватися лише у спеціалізованій клініці та після ретельного обстеження. Перші зміни помітні через 2 тижні, а повний результат видно лише через 6-12 місяців.
Показання для пластики носа
Ринопластика найчастіше має або естетичні або медичні показання. До естетичних належать:
- Виражена горбинка.
- Великі ніздрі та велика ширина носа.
- Масивний кінчик.
- Викривлення спинки носа.
- Велика довжина.
- Асиметрія.
Ці особливості впливають пропорції особи і можуть провокувати комплекси, завдаючи психологічний дискомфорт. Інша сторона медалі – фізичний дискомфорт, який впливає на якість життя:
- Проблеми дихання.
- Зниження чіткості мови.
- Недостатнє очищення та зігрівання повітря, що надходить.
- Нездатність нормально сприймати та розрізняти запахи.
Дефекти можуть бути вроджені та набуті, однак у будь-якому випадку ринопластика носа потрібна, щоб відновити його функції та забезпечити нормальне життя. Особливо це стосується викривлення перегородки, звужених носових ходів та асиметричної форми.
Підготовка до операції
Спершу проводиться консультація хірурга. Він проводить огляд, оцінює можливості та перспективи, обговорює з пацієнтом різні варіанти та детально розповідає про реабілітацію та можливі ускладнення. Також потрібно здати аналізи (ОАК, глюкоза, коагулограма) та зробити ЕКГ і флюорографію. Додатково може знадобитися консультація ЛОР. Зручно, коли все це можна пройти в одному місці, наприклад, як у клініці MED CITY у Києві. Обов’язково потрібно попередити лікаря, якщо у вас є алергія на медичні препарати.
За наявності фізіологічних показань потрібно КТ, щоб чітко оцінити внутрішні структури носа та правильно спланувати операцію.
Обмеження
Ринопластика носа має чіткі протипоказання:
- Захворювання крові, зокрема – порушення згортання.
- Вагітність та період лактації.
- Онкологія.
- Цукровий діабет.
- Запальне чи інфекційне захворювання у гострій фазі.
- Вік молодший 18 років.
Реабілітація
Добу після операції пацієнт перебуває у лікарні під наглядом лікарів. Перші 3-7 днів із носа можуть бути невеликі виділення – це варіант норми. Також вашим супутником на 3-4 тижні стане набряк повік та носа. Перші 10-14 днів слід носити спеціальний гіпс. Загалом реабілітація займає від 10 днів до 1 місяця. Ринопластика, що торкнулася хрящів і м’яких тканин, передбачає відновлення за 1,5 тижня в цілому. Якщо ж хірург працював і з кісткою, то доведеться почекати 2-4 тижні. На цей термін є деякі обмеження:
- Носити лангету 1,5 тижня безперервно.
- Скасувати фізичні навантаження на 1,5 місяці.
- Не займатися травмонебезпечним або контактним спортом щонайменше 3 місяці.
- Не носити окуляри.
- Не відвідувати басейн, сауну, пляж, солярій.
- Спати можна лише на спині.
Також хірург дасть рекомендації щодо пиття, харчування, прийому БАДів та ліків. У більшості випадків із закінченням реабілітаційного періоду пацієнти повертаються до звичайного життя.