За інформацією: Суспільне Херсон.
Директорка музею показує видання, яке передали колеги, Херсон, 26 грудня 2023 року. Фото: Суспільне Херсон
У музейній бібліотеці пусті полиці. Але всі книги зберегли й перенесли в безпечне місце. Можна побачити літературу, яку отримали з Полтавського музею. Наукові видання від колег музейники будуть використовувати у дослідженнях історії краю, розповідає керівниця закладу Ольга Гончарова.
"Ми поповнюємо нашу бібліотеку завдяки небайдужим людям. Після нашої трагедії, коли весь світ почув, що нас пограбували, пограбували експозицію нашого музею, то відгукнулось багато людей. Це ілюстрація картин Марії Приймаченко. Ідея створення такої книги належить Олексію Данилову, це голова ради Нацбезпеки. Він хоче, щоб у світі нас як українців ідентифікували, щоб не змішували нас з російським населенням. Тому такі видання вони дуже-дуже важливі", — говорить директорка музею.
Видання з роботами Марії Приймаченко для Херсонського краєзнавчого музею, 26 грудня 2023. Фото: Суспільне Херсон
За рік після звільнення міста від російської окупації співробітники музею відновлюють роботу закладу під постійними обстрілами. Випустили збірку спогадів про окупацію, створили постійну виставку "Незламна Херсонщина". У планах доповнити експозицію сувенірною продукцією – хустками та шаликами із зображенням золотих прикрас з музейної колекції, які також викрали.
"Є така ідея — доповнити експозицію нашої виставки "Незламна Херсонщина" хустками у вигляді птахів, які повертаються додому. Тобто ми віримо, що ці експонати повернуться до нас, до нашого музею", — додала Ольга Гончарова.
Працівники краєзнавчого музею на презентації поповнень фонду, Херсон, 26 грудня 2023 року. Фото: Суспільне Херсон
Раніше у Херсонському краєзнавчому музеї співробітники презентували збірку, присвячену подіям повномасштабного вторгнення РФ в Україну.