Німеччина, Франція та Велика Британія закликають Ізраїль припинити блокаду сектору Гази.
Про це йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ країн формату Є3, передає Укрінформ.
У заяві сказано, що понад 50 днів Ізраїль повністю блокує доступ гуманітарної допомоги до Гази, де вичерпуються основні запаси.
«Цивільне населення Палестини, включаючи мільйон дітей, перебуває під неминучою загрозою голоду, епідемій і смерті. Цьому треба покласти край. Ми закликаємо Ізраїль негайно відновити швидку та безперешкодну доставку гуманітарної допомоги до Гази», — заявили міністри.
Вони нагадали, що під час останнього припинення вогню ООН і міжнародні неурядові організації надали допомогу у великих масштабах. Дипломати називають неприйнятним рішення Ізраїлю заблокувати надходження гуманітарної допомоги в сектор Гази. Вони також розкритикували нещодавні коментарі глави МЗС Ізраїлю Каца щодо політизації гуманітарної допомоги та планів Ізраїлю залишитися в Газі після війни, вважаючи, що такі заяви шкодять перспективам миру.
«Гуманітарна допомога не повинна використовуватися як політичний інструмент, а палестинська територія не повинна зменшуватися або зазнавати демографічних змін. Згідно з міжнародним правом Ізраїль зобов’язаний дозволити безперешкодне проходження гуманітарної допомоги. Гуманітарні працівники повинні мати змогу надавати допомогу тим, хто її найбільше потребує, незалежно від сторін конфлікту… Ізраїль має забезпечити безперешкодний доступ для ООН і гуманітарних організацій, щоб вони безпечно працювали у всьому секторі Гази», — підкреслюється у заяві.
Водночас міністри зауважують, що «ХАМАС не повинен перенаправляти допомогу для власної фінансової вигоди або використовувати цивільну інфраструктуру з військовою метою».
Глави МЗС також висловили обурення нещодавніми атаками ізраїльських військ на гуманітарний персонал, інфраструктуру, медичні заклади. Наголошується, що Ізраїль має зробити більше для захисту цивільних осіб, інфраструктури та гуманітарних працівників, забезпечити гуманітарному персоналу свободу пересування в секторі Гази, дозволити хворим і пораненим тимчасово залишити Газу з метою лікування.
Очільники зовнішньополітичних відомств закликали сторони повернутися до режиму припинення вогню, а ХАМАС — негайно звільнити всіх заручників, які зазнають жахливих страждань.
«Ми всі повинні працювати над впровадженням рішення про створення двох держав, що є єдиним способом принести тривалий мир і безпеку як ізраїльтянам, так і палестинцям і забезпечити довгострокову стабільність у регіоні», — зазначається у заяві.
Як повідомлялося, 20 квітня прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що Ізраїль не має «іншого вибору», окрім як продовжувати воювати в Газі, і не закінчить війну, поки не знищить ХАМАС, не звільнить заручників і не гарантує, що ця територія не становитиме загрози для Ізраїлю.