Херсон °C1,5 миллиона очередных нарушений в Каховском отделе образования

03.08.2016 Ср 10:40  


 

Начальник каховського відділу освіти Михайло Гончар знову вдався до порушень при закупці продуктів харчування. Цього разу сума порушень скала майже 1,5 млн.грн. Це питання депутати підняли на черговій сесії міської ради перед мером А.Дяченко, який знову ухилився від відповіді і відмовився приймати відповідне рішення, щодо відповідальності свого підлеглого за вчинені порушення.

           
04 квітня 2016 року начальником відділу освіти Каховської міської ради М.Гончаром було укладено прямий Договір на постачання продуктів харчування з ФОП Жбанков Є.В. на суму 1 457 080,00 грн., без проведення тендерних закупівель, що суперечить ст. 2  Закону «Про державні закупівлі».
 
За даним фактом в слідчому відділі Каховського ВП ГУНП  було відкрито кримінальне провадження № 12016230190000965 від 27.04.2016 року по факту самоправних дій начальника відділу освіти Каховської міської ради Гончара М.В., при укладені договору на постачання продуктів харчування за ст. 367 Кримінального кодексу України.
 
Одночасно з відкриттям кримінального провадження Каховською місцевою прокуратурою було направлено позовну заяву щодо визнання недійсним договору про постачання продуктів харчування, укладеного між міським відділом освіти та підприємцем Жбанковим  на загальну суму 1 457 080,0  гривень.
 
 
З цього факту мною було направлено звернення до прокуратури Херсонської області, щодо взяття на контроль розслідування даного злочину та гідного представлення інтересів міської ради у суді. За результатами розгляду мого звернення прокуратура області взяла на особистий контроль хід даної справи (лист від 06.07.2016 № 04/2/2-380-13).
 
26.07.2016 року  Рішенням Господарського суду Херсонської області (справа № 923/551/16)  було задоволено позовну заяву прокуратури про визнання недійсним договору про постачання продуктів харчування, укладеного між міським відділом освіти та підприємцем на суму 1 457 080,0  гривень, тобто договір № 12 від 04.04.2016 року визнано не дійсним.
 
Але поки тривав судовий розгляд справи, М.Гончар примудрився за зазначеним договором, який визнаний не дійсним перерахувати кошти. Яка надалі чекає доля вказаних коштів залишається тільки здогадуватись.
 
А лише нещодавно М.Гончар і помічник нардепа С.Хланя В.Єрофєєв гучно заявляли, що у відділі освіти пройшла перевірка фінансової інспекції (колишнє КРУ) і порушень майже не встановлено, лише деякі незначні зауваження. Що Філіпчук брехун і навмисно підіймає галас. А ось вам і доказ того, як проходять подібні перевірки і хто брехун. На 1,5 млн.грн. порушень визнаних судом, але фінінспекція їх чомусь не помітила.
 
По факту чергового порушення законодавства М.Гончаром за статтями кримінального кодексу депутати 28 липня на сесії міської ради в черговий раз вимагали від мера А.Дяченко прийняття відповідного рішення відносно свого підлеглого. Але А.Дяченко знову відмовився застосовувати необхідні санкції до М.Гончара. Чим в черговий раз підтвердив свою зацікавленість у тому, що відбувається у відділі освіти у питаннях закупівлі продуктів харчування.
 
Так як начальником відділу освіти М.Гончаром не застосовано конкурсні торги, з метою визначення постачальника продуктів харчування за більш низькими цінами, що призвело до розтрати бюджетних коштів. В зв’язку з чим депутати були змушені знову відкласти питання про фінансування витрат на встановлення металопластикових вікон у закладах освіти та проведення інших капітальних витрат.
 
З серпня всі державні тендери в Україні будуть проводитися виключно в електронній системі Прозоро. Таким чином позитивний ефект від використання електронної системи (прозорість процедур, легкий доступ для бізнесу, повна підзвітність) планується розповсюдити на всю країну. Тому депутати вирішили відкласти дане питання для розгляду на позачерговій сесії, щоб дочекатись вступу в дію даної системи, яка повинна унеможливити подібні «Гончарівським» зловживання у використанні бюджетних коштів.
 
Депутат Херсонської обласної ради,
Павло Філіпчук

скачать dle 10.5 отдых на озере Яровое

0 комментариев

Авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий.