Херсон °CНа Херсонщині обговорили зміни до Конституції України в частині децентралізації

28.02.2020 Пт 17:56  


Представники влади, місцевого самоврядування, громадськості, експерти Херсонщини, Миколаївщини та Одещини обговорили внесення змін до Конституції України в частині децентралізації влади.


Публічні обговорення змін до Конституції України стартували в Києві 25 лютого. Саме такий формат, як публічне обговорення підготовки змін до Основного Закону, ініціювала держава, щоб в результаті отримати спільне бачення конституційного фундаменту місцевого самоврядування. Народний депутат України, голова підкомітету з питань адмінтерустрою Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін висловив сподівання, що обговорення у регіонах дозволить визначитись із пріоритетними питаннями, які треба підняти на рівні Конституції.

«Реформа децентралізації — це пріоритет на 2020 рік, її треба закріплювати змінами до Конституції. Власне, і за попереднім скликанням ВР, і за нинішнім у нас були невдалі спроби такої дії, але цього разу ми пішли іншим шляхом – у відкритий спосіб, через формування законопроєкту з позиції представників місцевого самоврядування», — заявив він.

Як наголосив радник Прем’єр-міністра України, експерт з питань децентралізації влади Іван Лукеря, враховуючи, що в жовтні 2020 року відбудуться місцеві вибори, важливо, щоб вони відбулися на новій федеральній основі.

«З 2021 року повинна запрацювати нова система влади на території, де розмежовані повноваження місцевого самоврядування та адміністрації у вигляді префекта. Все це зробити необхідно для того, щоб завершити реформу логічно, правильно і вчасно. Зміни до Конституції — це дуже важливий процес, він має бути суспільним і консенсусним з місцевим самоврядуванням, головами громад, депутатами та громадянами», — зазначив він.

Організатори публічних консультацій вважають уміння і спроможність українців досягати консенсусу в діалозі надзвичайною цінністю та головною передумовою сталості процесів європейської інтеграції та розвитку України.

У свою чергу очільник Херсонщини Юрій Гусєв закликав усіх до активного обговорення проєкту, конструктивного діалогу та надання пропозицій. скачать dle 10.5 отдых на озере Яровое

0 комментариев

Авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий.