Херсон °CВ Офісі Генпрокурора повідомляють про остаточне скерування до суду справи нападу на Гандзюк

27.04.2020 Пн 22:01  


Сьогодні Офіс Генерального прокурора повідомив про остаточне завершення досудового розслідування, яке здійснювали слідчі Служби безпеки України, щодо замовників та організаторів нападу на в.о. керуючої спавами Херсонського виконкому Катерину Гандзюк 31 липня 2018 року у місті Херсоні.

 
Про це під час онлайн-брифінгу повідомив заступник Генерального прокурора Олексій Симоненко.

За даними слідства, голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер та його співучасник, громадянин України, який нещодавно був екстрадований з Болгарії, (Олексій Левін — ред.) підозрюються в організації вчинення за попередньою змовою групою осіб умисного тяжкого тілесного ушкодження у спосіб, що має характер особливого мучення та спричинило смерть потерпілої (ч. 3 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.121 КК України). Після ознайомлення підозрюваних з матеріалами кримінального провадження обвинувальний акт буде скеровано до суду.

«Упродовж останніх 40 днів з моменту відновлення досудового розслідування слідчі та прокурори повторно допитали усіх основних свідків та фігурантів, отримали результати експертиз та провели інші слідчі дії. Таким чином, здобувши додаткові докази, прокурори переконались у їх достатності для складання обвинувального акту та передачі справи до суду. Відповідно до кримінального процесуального закону, прокурором сьогодні прийнято рішення офіційно оголосити про це підозрюваним, іншим учасникам кримінального провадження. У такий спосіб Офіс Генерального прокурора доводить незмінність обґрунтованої та законної позиції у справі нападу на Катерину Гандзюк», — наголосив Олексій Симоненко.

Зазначається, що стосовно підозрюваних діють обрані судом запобіжні заходи — застава стосовно керівника обласної ради у розмірі 1 мільйон 150 тисяч гривень та тримання під вартою стосовно екстрадованого в Україну громадянина.

За час досудового розслідування було проведено майже 400 допитів, близько 200 обшуків та тимчасових доступів, виконано понад 90 експертиз та слідчих експериментів, проаналізовано десятки тисяч телефонних з'єднань, до кримінальної відповідальності вже притягнуто 8 осіб. 

Так, вироком Покровського районного суду Дніпропетровської області 6 червня 2019 року визнано винними та призначено покарання членам групи нападників: Сергію Торбіну — 6,5 років позбавлення волі; Микиті Грабчуку — 6 років позбавлення волі; Володимиру Васяновичу та В'ячеславу Вишневському — по 4 роки позбавлення волі; Віктору Горбунову — 3 роки позбавлення волі. Всі вони перебувають у місцях позбавлення волі.

Крім того, на розгляді Приморського районного суду міста Одеси перебуває обвинувальний акт стосовно колишнього помічника народного депутата України Миколи Паламарчука, — Ігора Павловського, який визнав свою вину у заздалегідь необіцяному приховуванні тяжкого злочину щодо Катерини Гандзюк та уклав угоду з прокурором про надання викривальних показів стосовно організаторів злочину (ч.1 ст. 396 ККУкраїни). скачать dle 10.5 отдых на озере Яровое

0 комментариев

Авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий.