Херсон °CГромадам Херсонщини з державної власності передали землі сільгосппризначення

25.11.2020 Ср 15:30  


Громадам Херсонщини з державної власності передали землі сільгосппризначення

Як повідомляє ОДА, майже 6,8 тисяч гектар земель сільськогосподарського призначення, які знаходяться за межами населених пунктів і якими раніше розпоряджалася держава, передали у комунальну власність об’єднаним територіальним громадам області. Відповідні документи підписали сьогодні у Головному управлінні Держгеокадастру у Херсонській області. 


Понад 2,8 тисяч гектар землі отримала й Чулаківська ОТГ. Її голова Олександр Мусієнко стверджує, що такого кроку від держави чекали давно і відтепер ввірена йому громада зможе самостійно планувати, як ними розпоряджатися. 


«Нам дуже шкода, що до цього моменту значна частина земель уже була віддана в приватні руки і наразі ми не зможемо використати їх для планування свого соціально-економічного розвитку. Передача земель сільгосппризначення, які знаходяться за межами населених пунктів дійсно є визначальною подією для розвитку місцевого самоврядування», - зазначив Олександр Мусієнко.


На тому, що отримання земель у комунальну власність для громад – не лише додаткові можливості, але й відповідальність, наголосив перший заступник голови Херсонської облдержадміністрації Дмитро Бутрій. 


«Такий крок слід було зробити багато років тому. Але нарешті зараз у відповідності до Указу Президента України та інших нормативно-правових актів, землі таки передали громадам і це є невід’ємною складовою процесу децентралізації. Разом з тим, отримання земель – це і відповідальність для громад. Тепер саме вони мають забезпечити максимальну прозорість відносин у вказаній сфері», - наголосив Дмитро Бутрій. 


Варто зазначити, що наразі землі сільгосппризначення у комунальну власність отримали 10 громад: Чулаківська, Костянтинівська, Любимівська, Таврійська, Чаплинська, Мирненська, Ювілейна, Музиківська і Станіславська. Разом з тим, вже до кінця року Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області планує передати землі усім ОТГ, а разом з ними - відповідні повноваження у сфері земельних відносин.  


«Розвиток громад не можливий без передачі їм усієї повноти повноважень у сфері земельних відносин, адже цей ресурс дозволяє самостійно формувати і наповнювати місцеві бюджети. Тепер завдання громад – використовувати отриманий ресурс раціонально та у відповідності до інтересів місцевих жителів», - зазначив начальник Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області Олександр Паливода.

скачать dle 10.5 отдых на озере Яровое

0 комментариев

Авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий.