Херсон °CЯку інформацію закриває Колихаєв від херсонців?

10.12.2020 Чт 10:51  


 Такий аналіз на своїй сторінці у фейсбук зробив Александр Мошнягул, вказуючи на норми законодавства:

«На найближчій сесії Херсонської міської ради, 11 грудня, депутати мають розглянути регламент міськради. Проект регламенту, розміщений на сайті викликав декілька серйозних зауважень у членів громадської ради при міському голові.

Наведу головні:


1. В проекті регламенту присутні норми, які суттєво обмежують право громадян та журналістів бути присутніми на засіданнях сесій та постійних комісій. Згідно ст. 87 проекту громадяни які бажають бути присутніми на сесії мають за три дні до сесії написати відповідну заяву секретарю ради. А що робити, якщо секретар не призначений, захворів або відсутній з поважних причин? А в разі, коли позачергова сесія призначається за день, громадяни взагалі позбавляються права присутності.


2. В роботі постійних комісій ради громадяни та журналісти можуть брати участь тільки як запрошені (дивимось статтю 30), що суттєво обмежує їх права на участь в місцевому самоврядуванні.


3. В новому регламенті планують відновити так звану Координаційну раду, діяльність якої викликала багато критики за попередньої каденції. На думку активістів цей орган набуває надмірних повноважень, в тому числі давати рекомендації голові які питання мають виноситись на розгляд сесії, а які мають бути доопрацьовані. Виникає ризик, проекти рішень подані опозиційними депутатами взагалі будуть ігноруватись.


4. В статті 66 проекту регламенту є норма про прискорений розгляд питань сесії. Такі питання можуть не оприлюднюватись за 10 днів, як того вимагає закон. Вони можуть виникати напередодні сесії., і з ними не встигатимуть ознайомитись навіть депутати.

Коло таких питань в регламенті не визначено/ В минулій каденції за такою "прискореною" процедурою розглядали земельні та інші "смачні" питання. Прискорений порядок розгляду використовувався аби у громадськості та у опозиції не виникало "зайвих" питань, що призводило до постійних скандалів.

Громадська рада пропонує чітко визначити, що проекти можуть розглядатись в прискореному режимі тільки в разі аварій, надзвичайних та інших екстрених ситуацій.


5. І ще одна пропозиція, зазначити в регламенті, що всі проекти рішень мають оприлюднюватись з усіма додатками. Щоб не повторювались ситуації. коли на приватизацію виставляються кілька десятків комунальних обєктів, а громад не знає які саме.


Всі ці та ряд інших менш важливих пропозиції погоджені членами громадської ради і сформульовані у спеціальному документі.

Ми просимо депутатів підтримати їх і показати, що новий депутатський корпус буде діяти на засадах прозорості та народовладдя, захисту прав громадян та журналістів".

 

скачать dle 10.5 отдых на озере Яровое

0 комментариев

Авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий.