Херсон °C



До Дня пам’яті жертв голодоморів державний архів Херсонщини підготував онлайн-виставку

27.11.2021 Сб 20:05  


На сайті державного архіву Херсонської області створили онлайн-виставку документів "Голодомор 1932-1933 рр. Херсонський літопис".


Про це розповіла директорка державного архіву Херсонської області Ірина Лопушинська, повідомляє Суспільне.

"Кількість документів на виставці варіюється, приблизно до 50. Передусім це розпорядчі документи органів місцевої влади України про виїмку хліба, про зупинення постачання, про колгоспи, які не виконали плану заготівель. Є документи з органів реєстрації цивільного стану про величезну смертність, і там в графі причина смерті вказано — голод, недоїдання. Такими документами ми все це показуємо", — каже директорка обласного архіву.
 

 Селяни Скадовського бавовнорадгоспу № 1, заарештовані за звинуваченням у розкраданні хліба. Вересень 1932 р.


За словами Ірини Лопушинської, документи дуже різноманітні.

"Є документи, де карні справи, коли людей заарештовували за антирадянську позицію, бо люди починали протестувати, писали якісь листівки, розвішували їх. Тобто, документи досить різноманітні", — розповіла Ірина.
 

Відомості Тягинської сільради Бериславського району про чисельність померлих колгоспників та одноосібників, у тому числі від виснаження. 1-8 травня 1933 р.


"І ми постійно працюємо з фондами, які стосуються хронологічних подій, і завжди щось з'являється нове. наприклад, може з'явитись якась статистика по сільських радах, скільки народилось чи померло людей. Ми варіюємо документи, щоб потроху змінювати і додавати нові", — каже директорка обласного архіву.
 

Виписка з протоколу особливої наради при колегії ДПУ УСРР з архівно-слідчої справи Філя С.В., голови колгоспу «Серп і молот», звинуваченого у роздачі колгоспникам зерна. Грудень 1932-квітень 1933 рр.


Також в архіві тиждень працюватиме стаціонарна виставка, з якою можуть ознайомитись охочі.

"Одночасно, у нас на першому поверсі в архіві, діє стаціонарна виставка про голодомор. Тобто, люди які приходять в читальний зал, можуть ознайомитись з документами, які представлені на сайті. Виставка буде експонуватись ще тиждень, вона може бути корисна тим, хто не користується інтернетом", — говорить Ірина Лопушинська. скачать dle 10.5 отдых на озере Яровое

0 комментариев

Авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий.