DataLife Engine > Новости Херсона > Діями Андрія Гордєєва займуться в обласній прокуратурі

Діями Андрія Гордєєва займуться в обласній прокуратурі

 

Депутати Херсонської обласної ради направили на ім’я прокурора Херсонської області Віталія Тригубенка звернення щодо незаконного розпорядження голови Херсонської обласної адміністрації Андрія Гордєєва.

 
19 січня 2017 року своїм розпорядженням №13 голова Херсонської ОДА А.Гордєєв скасував рішення конкурсного комітету від 20.12.2016 в частині визнання переможцем та допуску до участі в конкурсі ТОВ "Каховське АТП-16506", та достроково розірвав договори з ТОВ "Каховське АТП-16506". Подібні повноваження голови ХОДА не передбачені ані законом України «Про місцеві державні адміністрації», ані законом «Про автомобільний транспорт», ані «Порядком проведення конкурсу». Крім того, цими діями очільник Херсонщини порушив норми законодавства про захист економічної конкуренції і кримінального законодавства, перевищивши свої повноваження. Це підтверджується і рішенням Херсонського адміністративного суду, який ухвалою від 23 січня 2017 року задовольнив позивні вимоги ТОВ «Каховське автотранспортне підприємство-16506» до Херсонської обласної державної адміністрації про скасування даного розпорядження, як незаконного.

 

Суд вважає, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача ТОВ «Каховське АТП-16506». Також, враховуючи те, що скасування результатів конкурсу з визначення позивача переможцем призведе до відсутності перевізника на цих маршрутах та звільнення працівників підприємства, судом вирішено скасувати розпорядження голови Херсонської ОДА.

 
Незважаючи на рішення суду, А.Гордєєв продовжив вчиняти протиправні дії, усіляко намагаючись поставити на даний маршрут необхідного перевізника. Таким виступило підприємство новокаховського партійного колеги губернатора, депутата міської ради від БПП В.Перетятько. Тим паче, що в перемозі В.Перетятько також зацікавлений і народний депутат від БПП С.Хлань, помічники якого протягом тижня до проведення конкурсу практично не виходили з приймальні голови ХОДА.
 
Програвши в суді, Гордєєв почав тиснути на начальника управління транспорту, дорожньої інфраструктури та зв'язку ОДА І.Криволапа, наполягаючи, щоб той розірвав в односторонньому порядку з ТОВ «Каховське АТП-16506» договори на здійснення перевозок, ще й, як то кажуть, «задніми числами». Криволап відмовився виконувати ці вказівки, в результаті чого був звільнений.
 
Новопризначений на посаду виконуючого обов’язки начальника управління В.Соценко, на відміну від свого попередника, з рядом порушень виконав побажання Гордєєва. Пізніше ці дії знову-таки були оскаржені підприємством у суді. Суд визнав їх протиправними, заборонивши управлінню вчиняти подібні незаконні дії. Також підприємство подало відповідну заяву до правоохоронних органів про скоєння А.Гордєєвим кримінального правопорушення. В результаті відкрито кримінальне провадження і ведеться досудове слідство. Але ніщо з викладеного вище не зупинило А.Гордєєва, який продовжує створювати проблеми законному переможцю конкурсу.
 
Такі незаконні дії голови адміністрації, можуть взагалі призвести до блокування перевозок на маршруті «Каховка – Нова Каховка», яким користується більше десяти населених пунктів, а це – біля ста тисяч населення.
 
Отже, ми, як депутати обласної ради (С.Дроздік, В.Забєлін, Г.Гондарєва, П.Філіпчук), які представляють Каховщину, змушені були звернутися до своїх колег на засіданні сесії обласної ради з проханням підтримати звернення щодо подібних кроків голови адміністрації А.Гордєєва, спрямованих на рейдерське захоплення вказаного маршруту. Депутати обласної ради підтримали наш лист, адресований прокурору Херсонської області Віталію Тригубенко.

 

Дякуємо колегам-депутатам за підтримку, та сподіваємося, що обласна прокуратура, незважаючи на високий ранг посадовця, що сплюндрував Закон, належним чином і неупереджено здійснить розслідування вказаних у зверненні зловживань головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим.
Павло Філіпчук,
депутат Херсонської обласної ради

скачать dle 10.5 отдых на озере ЯровоеВернуться назад