Палата представників Конгресу США схвалила «Великий прекрасний закон» адміністрації Трампа, що визначає майбутню податкову й міграційну політику, а також бюджетні питання.
Законопроєкт, який охоплює фінансування на суму $3,4 трильйона, підтримали 218 законодавців, 214 виступили проти, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
Документ передбачає продовження податкових пільг, встановлених за першого терміну Трампа та реалізацію його останніх передвиборчих обіцянок. Крім того, документ підвищує ліміт запозичень країни на $5 трильйонів, запобігаючи дефолту за боргом, який Мінфін мав би порушити за кілька тижнів.
Ухвалення законопроєкту ознаменувало політичну перемогу республіканців, які просували цей законопроєкт. Адже наразі республіканці контролюють обидві палати Конгресу США, адміністрацію, а також мають переважне представництво у Верховному суді США. Тепер закон буде відправлений на підпис президенту США Дональду Трампу, який раніше заявляв, що хотів підписати його до 4 липня, Дня незалежності країни.
Голосування в нижній палаті відбулися після рекордної за часом промови лідера демократичної меншості Гакіма Джеффріса, який виступив проти багатотрильйонної ініціативи, запропонованої адміністрацією Трампа. Він підкреслив, що в разі ухвалення законопроєкту про податки та витрати, малозабезпечені верстви американського населення зазнають удару. Це зокрема напряму стосуватиметься людей з низьким рівнем доходу, пенсіонерів, студентів, малозабезпечених сімей.
Тим часом, спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон закликав законодавців підтримати законопроєкт, заявивши, що він зробить країну «сильнішою та безпечнішою», а також призведе до більшого процвітання.
Як повідомляв Укрінформ, 1 липня Сенат США схвалив проєкт «Великого прекрасного закону» адміністрації президента Дональда Трампа. Для ухвалення документа у верхній палаті знадобилася участь віцепрезидента США Джей Ді Венса через брак достатньої переваги республіканців.
Законодавство, зокрема, передбачає трильйони доларів податкових пільг для бізнесу та впроваджує нові передвиборчі обіцянки Трампа, такі як скасування податку на прибуток з чайових та заробітної плати за понаднормову роботу. Водночас документ містить сотні мільярдів доларів на правоохоронні заходи та захист у сфері імміграції.
Щоби компенсувати ці витрати, законодавство скорочує приблизно на 1 трильйон доларів федеральну програму медичного страхування Medicaid для осіб із низьким рівнем доходу та людей з інвалідністю, а також інші програми охорони здоров'я. Крім того, законопроєкт передбачає скорочення Програми додаткової допомоги для харчування (SNAP), раніше відому як продовольчі талони для жителів США.
Фото: White House