Оборудки з «єВідновленням»: влада Харківщини рекомендує звільнити голову Ізюмської МВА

Харківська ОВА рекомендувала звільнити начальника Ізюмської міської військової адміністрації Валерія Марченка через кримінальне провадження щодо махінацій з програмою «єВідновлення», у якому фігурує його заступник.

Про це на пресконференції сказав начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов, передає кореспондент Укрінформу.

“Ми сповідуємо політику роботи проти корупції. І будь-які прояви щодо цього і зловживання на місцях є неприпустимими. Нами було прийнято рішення, рекомендація щодо зміни начальника Ізюмської міської військової адміністрації. Кандидатура є, вона погоджена керівництвом Офісу Президента. Тривають організаційні процедури щодо призначення”, — розповів Синєгубов.

При цьому імені кандидата він не назвав.

Валерія Марченка двічі обирали міським головою Ізюма – у 2015 та 2020 роках. Після утворення військових адміністрацій у 2022 році у зв’язку з вторгненням РФ його призначили на посаду очільника Ізюмської МВА.

Як повідомила у Телеграмі Харківська обласна прокуратура заступнику начальника Ізюмської міської військової адміністрації оголосили підозру у справі про махінації з "єВідновленням".

"За даними слідства, у січні 2024 року діючий на той період заступник начальника Ізюмської МВА, який одночасно був членом Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією РФ, розробив злочинний план заволодіння бюджетними коштами. Він підшукав будинок в Ізюмі, який потребував ремонту, та організував подачу заяви від імені власника про отримання компенсації за зруйноване житло через державну програму "єВідновлення", – йдеться у повідомленні.

За інформацією прокуратури, посадовець залучив до схеми свого знайомого, а той – рідного дядька, який був експертом і склав неправдивий звіт про обстеження житлового будинку.

"Вже надалі посадовець забезпечив позитивний розгляд Комісією заяви про отримання компенсації за зруйноване житло й отримання двох житлових сертифікатів на загальну суму майже 1,5 млн гривень. У березні 2024 року власник будинку, який нічого не знав про наміри фігурантів, отримав сертифікати", — поінформували у відомстві.

У провадженні є ще два епізоди: з будинками у місті Ізюм та селі Камʼянка Ізюмської громади.

“Підшукавши ці два домоволодіння, щоб вони виглядали більш “пошкодженим від обстрілів“, чиновник організував розбір даху із застосуванням молотка та кувалди. За ці два будинки злочинна група отримала житлові сертифікати на суму майже 3,5 млн гривень. Проте гроші учасникам оборудки не надійшли у зв’язку з припиненням їх злочинної діяльності правоохоронними органами”, – зазначили у прокуратурі.

За інформацією ГУ Нацполіції в Харківській області, ймовірному організатору схеми 32 роки. В одному з інкримінованих епізодів йому, за даними слідства, допомагала отримати гроші бабуся дружини. “Вона фіктивно продала свій будинок, вказавши як спосіб оплати житлові сертифікати. Отримані на банківський рахунок гроші жінка зняла та передала посадовцю”, — додали у поліції.

Чоловіку повідомлено про підозру за фактами заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в умовах воєнного стану, в особливо великому розмірі, замаху на вказаний злочин та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом. Ще двом учасникам – родичці та товаришу, повідомили про підозру у пособництві. Експерт нині переховується від слідства, йому повідомлено про підозру заочно.

Як повідомлялося, у серпні поліція заявила про викриття в Ізюмі схеми фальсифікації даних для програми "єВідновлення" задля отримання компенсацій від держави за майно, що насправді не було зруйноване обстрілами. Тоді проводилися обшуки у службових осіб Ізюмської міської військової адміністрації, експертів, у приміщеннях ЦНАПу.

На початку листопада в цій справі оголосили перші підозри.

Начальник Слідчого управління обласної поліції Сергій Болвінов в інтерв’ю Укрінформу розповів, що фігуранти цієї справи спілкувалися у спільному чаті, який назвали “Королі Ізюма”. Після викриття схеми правоохоронці змушені були перевірити 200 об’єктів через можливу фальсифікацію.

Джерело

Новости Херсона