Реєстрація тварин в Україні покликана допомогти насамперед власникам тварин.
Реєстрація домашніх тварин в Україні — не нововведення, а в Києві відтепер це можна зробити через центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). Чи є ця процедура обов’язковою, чи потрібно реєструвати домашніх тварин усім без винятку та чи можуть оштрафувати, якщо цього не зробити — розповідаємо нижче.
Реєстрація домашніх тварин — Київ запустив новий сервіс через ЦНАП
З 12 травня київським власникам собак і котів можна зареєструвати свого вихованця через центр надання адміністративних послуг.
Як розповідав раніше УНІАН, для цього, власне, потрібно завітати до самого центру, заповнити анкету (форму N1, її видають у центрі) і заплатити реєстраційний збір у сумі 210 грн.
Із собою до ЦНАПу власнику потрібно буде взяти:
- свій паспорт і код;
- ветпаспорт тварини (якщо він у нього є);
- підтвердження, що є чип.
Обов’язковою є реєстрація собак, котів, тхорів та інших тварин — ні.
За словами директора Київської міськлікарні ветмедицини Сергія Сабурова, реєстрація кішок і собак корисна самим власникам тварин, адже в разі їхньої втечі, шанси повернути улюбленця додому будуть вищими. Крім цього, облік тварин, розуміння їхньої кількості дасть змогу ефективно планувати інфраструктуру міста, дотримуватися ветеринарно-санітарних норм.
Обов’язкова реєстрація домашніх тварин — чи штрафуватимуть за її відсутність
Реєстрація собак, як уже говорили, обов’язкова, але власне, такою вона була ще з 2007 року. Наразі ця процедура також має більш рекомендаційний характер — встановлених для реєстрації термінів немає. Щодо штрафів, то в Адмінкодексі України (стаття 154) є відповідальність за утримання незареєстрованих собак у вигляді штрафу, але на практиці подібних заходів покарання поки що немає.
Після реєстрації тварині дають її унікальний ідентифікаційний номер, а власнику — посвідчення, що він власник, повідомляє портал Києва.
Детальніше про процедуру реєстрації та терміни можна ознайомитися на сайті ЦНАПу в Києві.
УНІАН А_Степовой