Незалежно від свого віку, кожна жінка повинна стежити за своїм здоров’ям. Важливою складовою загального добробуту представниць прекрасної статі є хороший стан репродуктивної системи. Щоб забезпечити жіноче здоров’я, важливо періодично звертатися до лікаря. Професійний гінеколог на Позняках чи в іншому районі Києва допоможе підтримувати організм у належному стані. Щорічні огляди та скринінги дають змогу запобігти серйозним захворюванням. Розповідаємо, коли потрібно звертатися до жіночого лікаря та що ще треба знати про візити до нього.
Коли слід записатись на консультацію до гінеколога
Насамперед варто зазначити, що звертатись до жіночого лікаря потрібно навіть тоді, коли нічого не турбує. Потрібно розуміти, що гінекологічні хвороби на початкових етапах свого розвитку ніяк себе не проявляють. Коли з’являються перші симптоми, хвороба може бути вже запущеною й потребувати складного лікування. Тому відвідувати гінеколога потрібно раз на рік, а при наявності захворювань чи ризиків їх виникнення — 2 рази на рік. Не варто затягувати з візитом при наявності таких симптомів, як-от:
- зміна характеристик виділень зі статевих органів — кольору, запаху, консистенції;
- біль чи дискомфорт внизу живота;
- порушення менструального циклу — надто рясна чи мізерна кровотеча, виділення всередині циклу, збої в графіках;
- біль під час статевого акту;
- дискомфортні відчуття в інтимній області — сухість, свербіж, печіння тощо;
- новоутворення в області статевих органів та ін.
Будь-які нетипові симптоми повинні стати приводом, щоб звернутися до лікаря. Всупереч розповсюдженій думці, перші візити мають відбуватися в дитячому віці. Особливо важливо відвідати спеціаліста в період статевого дозрівання, а також при першій менструації. Записатись на консультацію до гінеколога варто з початком статевого життя. Спеціаліст допоможе підібрати засоби контрацепції, а з часом — правильно планувати вагітність. До нього варто звернутися при зміні статевого партнера, проблемах із зачаттям дитини, у період настання менопаузи.
Як підготуватися до візиту до гінеколога
Насамперед необхідно налаштуватися на позитивний лад і не хвилюватися. Варто пам’ятати, що візит до гінеколога — це звичайна медична процедура, спрямована на збереження свого здоров’я. Потрібно дотримуватись таких рекомендацій:
- вибрати зручний час — краще відвідувати гінеколога з 5-го по 10-й день менструального циклу, але при появі небажаних симптомів можна в будь-який час;
- провести гігієнічні процедури — потрібно це зробити за кілька годин до візиту без використання ароматизованих засобів гігієни, щоб не спотворити результати обстеження;
- утриматись від статевих контактів — за 1–2 дні до консультації;
- не використовувати вагінальні свічки й не проводити спринцювання — за 3 дні до візиту.
Якщо у пацієнтки є результати попередніх обстежень або медичні висновки, варто взяти їх із собою.
Як проходить консультація у гінеколога
Консультація жіночого лікаря передбачає низку етапів:
- Збір анамнезу. Пацієнтка повинна розповісти про свої скарги, чесно відповісти на всі питання. Для постановки діагнозу значення мають різні деталі.
- Діагностичне дослідження. Насамперед воно передбачає огляд у гінекологічному кріслі та пальпацію молочних залоз. Може бути взятий мазок виділень, зроблений зіскріб із цервікального каналу та біопсія шийки матки. У разі потреби додаткового обстеження іноді використовується кольпоскоп. Також лікар може рекомендувати зробити УЗД — у Києві є надійні медичні центри, де пропонують якісне обстеження.
- Розробка плану лікування. Після проведеної діагностики пацієнтці ставлять діагноз і дають роз’яснення в разі виявленої хвороби. Лікар розробляє індивідуальний план лікування.
Варто пам’ятати, що високий рівень медичної допомоги можна отримати, вибравши кращу клініку. Тому потрібно надавати перевагу медичному закладу з гарною репутацією, де працюють висококваліфіковані лікарі, встановлене сучасне обладнання та забезпечений високий рівень сервісу.
Джерело: visium-clinic.com.ua