«Тут нам дали базу, а там розповіли детальніше за це все», — розказала в ефірі окупаційного телеканалу «Таврия» старшокласниця з окупованого лівобережжя Херсонщини Анастасія Куц. «Тут» — це в окупаційній філії центру «Воїн» на Херсонщині, «там» — це у російському Волгограді, де вона разом з іншим «кадетом» Ярославом Дзисем брала участь у «військово-патріотичній грі» «Зарница 2.0».
«Мені було цікаво попрацювати і з автоматом, і з тактичною медициною», — уточнила Анастасія. Ярослав зазначив, що такі заходи вчать «любити батьківщину, країну, сім’ю». Окупант Андрєй Сабінов, який є керівником окупаційної філії центру розвитку військово-спортивної підготовки «Воїн», додав, що Дзись вже знаходиться «на якійсь керівній посаді у своїй школі» і що у наступному році планується «назначати найактивніших на керівні посади». Тобто свій досвід російські «патріоти», на яких окупанти перетворюють українських школярів, передаватимуть іншим.
А у Григорівці окупанти відкрили, цитуємо пропагандистів, «перший у Чаплинському окрузі спеціалізований «Поліцейський клас». 21 учень прийняв «присягу». «Головною метою створення «Поліцейського класу» є патріотичне виховання, — повідомив окупаційний телеканал «Таврия», — підвищення правової освіченості серед школярів і формування відповідального ставлення до закону». Йдеться, скоріш за все, про закон сили. Він єдиний, який діє на окупованій території. Таких «поліцейських класів» на території лівобережжя, за словами пропагандистів, вже шість.
Для учнів іншої окупаційної школи — Приморської у Скадовському «муніципальному окрузі» боєць «Росгвардії» провів «Урок мужності» у рамках акції «Є така професія Батьківщину захищати». «Уроки мужності у школі проводяться з метою формування активної громадянської позиції, позитивного ставлення до російських збройних сил, до служби в армії, а також виховання поваги підростаючого покоління до професії військового, до воїнської честі і обов’язку на прикладах мужності у героїзму», — процитувала директора окупаційної школи Ірину Бачинську окупаційна адміністрація.
Оскільки «Росгвардію» на окупованій території застосовують, в основному, для чергування на блокпостах та рейдах для пошуків, затримання і катування українських активістів (все це — у тилу), не те що про мужність — про участь у будь-яких бойових діях не йдеться.
Богдан СТРАЖАК, newdayua.net А_Степовой