Олену Феодосієву, посадовицю Херсонської торгово-промислової палати, засудили на десять років тюрми з конфіскацією майна

Олена Феодосієва64-річна Олена Феодосієва, перебуваючи на посаді керівника Центру економіко-правових досліджень та консультацій Херсонської торгово-промислової палати в 2022 році стала заступницею гауляйтера Херсона. Для конспірації вона використовувала псевдонім «Анна Ушакова». 9 квітня Херсонський міський суд заочно визнав її винною в колабораційній діяльності.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок суду та інші джерела.

Суд встановив, що Феодосієва Олена Іванівна, 4 грудня 1960 р. н., уродженка села Шевченко Миколаївської області, мешканка Херсона, в липні 2022 року добровільно заступила на посаду заступниці голови окупаційної адміністрації Херсонської міської громади з економіки та фінансів. На той момент вона очолювала Центр економіко-правових досліджень та консультацій Херсонської торгово-промислової палати.

Для конспірації Олена Феодосієва використовувала псевдонім «Ушакова Анна Ивановна».

Вона разом із тодішньою заступницею директора департаменту бюджету і фінансів Херсонської міськради у приміщенні місцевого підприємства «Алматея» схиляла його працівників до співпраці з ворогом.

Олена Феодосієва організувала набір працівників до двох департаментів окупаційної адміністрації Херсона – економіки і бюджету та фінансів. Після звільнення Херсона від російських загарбників Феодосієва втекла до Генічеська, де продовжує працювати на окупантів.

«Вона займалась незаконною передачею російським загарбникам покинутих об’єктів приватної власності в Херсоні і виконувала обов’язки начальника управління правового забезпечення окупаційної адміністрації Херсона», – йдеться у вироку суду.

Там же, з посиланням на знайдені слідчими документи окупантів згадується, що посадовий оклад Феодосієвої у росіян на кінець 2022 року становив близько 117 тисяч рублів на місяць. На додачу до нього вона отримувала тоді щедрі преміальні.

Суд заочно визнав Олену Феодосієву винною в колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 КК України. Вирок – десять років позбавлення волі з конфіскацією всього майна та позбавленням права протягом 15 років обіймати посади в органах влади і органах, що надають публічні послуги.

Вирок ще не набрав законної сили. А_Степовой

Джерело

Новости Херсона