Опанувати шрифт Брайля за допомогою віршів: херсонка розробляє навчальні книжки для дітей

За інформацією: Суспільне Херсон.

Ольга Тютюннікова читає текст на шрифті Брайля. Суспільне Херсон

Тифлопедагогиня розповіла, як діти із порушенням зору вивчають літери. Каже, опанувати шрифт Брайля допомагають образи. Херсонка почала створювати навчальні книги до повномасштабної війни під час роботи у дитячому садку.

"Ось тут про "Л": "Крапковий світлофор, дивиться на нас в упор. Перейдем як перехрестя — перша, друга, знизу — третя", — прочитала Ольга приклад вивчення однієї із літер.

Навчальні книжки, які розробила Ольга Тютюннікова. Суспільне Херсон

Вона каже, що ідея образності шрифту Брайля не нова, але до своїх книжок вона додає власний життєвий та педагогічний досвід, адже з дитинства має проблеми із зором.

"До того, як працювати тифлопедагогом, я навчалася в школах для слабозорих дітей. Коли я на другому році навчання у вечірній школі почала писати шрифтом Брайля, збігалася вся школа — і вчителі, і діти, щоб подивитися, як я це роблю", — згадує жінка.

Диплом, яким нагородили Ольгу за участь у літературному конкурсі. Суспільне Херсон

Інформацію у дитячих книжках Ольга подає у віршах, адже зі шкільних років захоплюється написанням поезії. Серед своїх збірок виділяє першу — "В країні любові".

"Вона вийшла у Червоному Лучі у 2002 році. Ілюстрації для цієї книжки робив мій батько. Вона мені дорога тим, що це і батькові ілюстрації, і перші мої спроби писати українською мовою", — каже поетеса.

Також Ольга Тютюннікова процитувала декілька рядків зі свого віршу.

"Боже, Україну збережи! Від усього, що її травмує. Хай вона в руїнах не лежить і народ її хай не сумує", — продекламувала вона.

Одне із захоплень Ольги ТюТюннікової — в’язання на спицях. Суспільне Херсон

Ольга каже, що зараз пише мало, але інколи знаходить те, що надихає її на творчість.

"Це може бути і самотність, і психологічні, філософські роздуми, а може бути просто природа", — ділиться жінка.

Ольга Тютюннікова демонструє техніку плетіння макраме. Суспільне Херсон

Є у неї ще одне захоплення — в’язання спицями та макраме.

"Цей вузол — один із найпростіших, але найпоширеніший у макраме. Називається "шахматка". А ось цей, який я зараз роблю, — репсовий вузол. Він теж один із найпоширеніших. Макраме я навчилася в школі. Це, напевно, єдиний вид діяльності, який мені був доступний на домоводстві. Тому що навчитися в'язанню мені на той час не вдалося, а шити з моїм зором теж було дуже важко. Переважно я полюбляю робити не "пилозбірники" типу кашпо, панно та різноманітних іграшок, а якісь практичні речі. Наприклад, сумку для баклажок із водою", — пояснила Ольга Тютюннікова.

Зараз вона працює над методичним посібником для дітей про кольори. А ще мріє про повернення додому.

Новости Херсона