За інформацією: Суспільне Херсон.
Фото: СБУ/Facebook
Двом керівникам Херсонської компанії-нафтотрейдера, які під час окупації міста заправляли російську військову техніку, оголосили про підозру у колабораційній діяльності.
Про це у Telegram повідомила СБУ.
За даними слідства, директор і бухгалтер фірми пішли на співпрацю з російською ФСБ ще на початку повномасштабного вторгнення. Підприємці налагодили оптові поставки дизпалива та бензину з тимчасово захопленого Криму для потреб армії РФ.
"Після переправлення пального з українського півострова до Херсона нафтотрейдери заправляли військову техніку РФ, у тому числі російські танки та бронемашини, які воювали на південному фронті. Для цього використовували власну автозаправну станцію на території Херсона. Підозрювані доправили військовим РФ понад 300 тонн пального на більше ніж 20 млн грн", — йдеться у дописі.
Двоє нафтотрейдерів з Херсона, яким оголосили про підозру у колабораціонізмі. Фото: Херсонська обласна прокуратура/Telegram
Також херсонці "перереєстрували" власну компанію за російським законодавством та відкрили рубльові рахунки в одному з московських банків. Крім цього, вони тиснули на працівників підприємства, змушуючи їх отримувати російські паспорти. У разі відмови – погрожували звільненням та заявили до окупаційних органів.
Під час звільнення Херсона обоє херсонців втекли разом з російськими окупантами на тимчасово захоплену частину регіону. При обшуках у них на підприємстві виявили комп’ютери, бухгалтерські документи та чорнові записи, які підтверджують злочинну діяльність.
Також жителька Херсона, яка брала участь у проведенні так званого "референдуму" про приєднання області до РФ, отримала підозру у колабораційній діяльності.
Раніше у прокуратурі повідомили, що колишнього експерта-криміналіста з Херсона визнали винними у колабораціонізмі та засудили до 15 років ув'язнення з конфіскацією майна.