Окупанти продовжують під різними приводами возити українських дітей до Росії на так звані екскурсії. Учнів окупаційної Новотроїцької школи № 2, наприклад, недавно возили у Санкт-Петербург на «історичний форум-конкурс».
«В екскурсійній програмі відвідали Петропавлівську фортецю, – пише окупаційна адміністрація Новотроїцького «муніципального округу», – музей з мощами О. Невського і О. Суворова, виставковий проект «Росія – моя історія», музей артилерії, музей оборони і блокади у Петергофі, монастир цесаревича Олексія і поклали квіти на Піскарьовському меморіальному кладовищі».
144 підлітка з інших округів відправили у «мандрівку» іншими маршрутами. «Міжрегіональний маршрут «Історія Великої Перемоги» охоплює Твер, Ржев, Москву, Красногорськ, Волоколамськ і Жуков, – повідомляє окупаційне міністерство молодіжної політики. – Дві групи вирушили за маршрутом «Дорога Перемоги». У столиці країни одна з них відвідає головні об’єкти – парк «Патріот», храм Збройних сил РФ і музейний комплекс «Дорога пам’яті 1418 кроків до Перемоги». Інша група дізнається багато цікавого про героїв Сталінградської битви під час поїздки у Волгоград».
А 47 дітей з окупованого Каланчацького «муніципального округу», яких відправили у табір «Лісова казка» у Саранську, відвідали, як пишуть пропагандисти, «відомий на всю країну Музей Ерьзі». Степан Ерьзя був художником і скульптором, який творив у стилі модерн.
«Я вже був у Саранську рік тому і знову попросився у Саранськ, – розповів прес-службі окупаційної адміністрації 14-річний Даніїл з Каланчака. – У музеї також був, мені сподобались роботи Ерьзі. А місто мені запам’яталось як велике і красиве. Тепер у мене тут брат вчиться. Він поступив у МДУ ім. Н.П. Огарьова. Коли закінчу школу, також приїду сюди вчитись».
Саме цього і прагнуть окупанти. Якщо дітей з асоціальних сімей вони можуть вивозити до Росії просто так, то інших треба переконувати під час «екскурсій» у тому, що їм треба вчитись і працювати саме у Росії.
Богдан СТРАЖАК, Новий день А_Степовой