
Польща звернулася до Європейської комісії з проханням оштрафувати компанію Meta на 250 млн євро через недостатню боротьбу із шахрайським контентом, фальшивою рекламою та незаконними застосунками на її цифрових платформах.
Про це повідомив у соцмережі Х віцепрем'єр-міністр – міністр цифровізації Польщі Кшиштоф Гавковський, передає Укрінформ.
«Цифрові платформи повинні нести повну відповідальність за свої дії, тому я подав запит про накладення на Meta штрафу в розмірі мільярда злотих», – написав Гавковський.
За його словами, після аналізу матеріалів, зокрема отриманих безпосередньо від Meta, а також нових повідомлень у медіа про недостатній контроль за контентом він направив до Єврокомісії офіційний запит про застосування до компанії штрафу в розмірі 250 млн євро.
Гавковський наголосив, що польська влада не має наміру миритися з бездіяльністю цифрових платформ у боротьбі зі шкідливим для користувачів контентом.
«Бездіяльність і неефективність у боротьбі зі шкідливою для поляків рекламою та шахрайським контентом не толеруватимуться», – заявив він.
Польський урядовець висловив сподівання, що Єврокомісія оперативно проведе відповідне провадження та накладе штраф.
«Доказів більш ніж достатньо», – підкреслив Гавковський.
Він також закликав Meta негайно запровадити ефективні інструменти для видалення шахрайського контенту (scam), фальшивої реклами та незаконних застосунків.
«Цей Дикий Захід на платформі має закінчитися», – підсумував польський урядовець.
Як повідомляв Укрінформ, компанія Meta Platforms, власник Facebook та Instagram, у середу погодилася врегулювати широкомасштабний позов щодо залежності від соціальних мереж зі штатом Каліфорнія та низкою інших штатів США.
Фото: АА
